Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks ile Kore’de Dünyanın İlk 5G UHD Yayın Ağı
TVU Networks ile Kore’de Dünyanın İlk 5G UHD Yayın Ağı
29.05.2019 12:21

Önde gelen IP çözüm teknolojileri firmalarından TVU Networks, Güney Kore’nin en büyük Telekom şirketi KT Corp. ile işbirliği yaparak KT’nin 5G kurumsal ağına UHD yayın teknolojisi kazandırdı. Anlaşmanın kurallarına göre KT ile TVU Networks birlikte çalışarak Kore’de kurumsal bir 5G ağı ve ilgili yayın tesislerini kurdular.

Önceki adı Korea Telecom olan KT geçen yıl PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları sırasında dünyanın ilk 5G deneme hizmetlerini sundu. KT bu yıl pop müzik grubu Wanna One’ın son konserini IPTV hizmeti Olleh TV’den canlı yayınladı. Yayın set üstü alıcı donanımlarıyla ve mobil aygıtlarla yapıldı. Ağ geçtiğimiz günlerde tam ölçekte yayına geçti.

Bu işbirliği TVU Networks’ün 5G teknolojisine yönelik ilerlemesinde önemli bir adım oldu. Şirket 5G destekli verici ürünleri serisi ile en başından beri 5G teknolojisinde ön safta yer alıyor. TVU Networks dünya çapında bölgesel servis sağlayıcılarla sürekli işbirliği yaparak, IP üzerinden görüntü çözümleriyle bu teknolojiyi kurmanın yollarını arıyor.

Kore’nin en büyük üç yayın kuruluşundan birisi olan Seoul Broadcasting System (SBS), KT ile birlikte çalışarak bu yeni 5G ağın yayın yeteneklerini geliştiriyor. SBS bir TVU Networks müşterisi olup, KT’ye TVU Networks’ün neler yapabildiğini tanıtan firma. Bu çalışmalarda SBS’ye TVU Networks’ün Seul bayii İCRAFT yardımcı oluyor.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04  numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi