Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic Uzaktan Kumandalı Kamera ve Robotik Çözümleri
Panasonic Uzaktan Kumandalı Kamera ve Robotik Çözümleri
26.09.2019 16:37

PTZ kameralar serisinin onuncu yıldönümünü kutlayan Panasonic, canlı spor, mekan içi ve açık hava eğlence etkinlikleri, devlet ve kurum sunumları, toplantı salonu konferansları, eğitimde derslerin yayınlanması ve kayıt edilmesi gibi çeşitli uygulamalar için en son PTZ kameralarını ve kumandalarını sunuyor.

PTZ kameralar ve kumandalar

4K 30p’ye kadar kalitede görüntü çıkışı veren küçük boyutlu 4K PTZ kamera, 111 derece görüş alanı veren ultra geniş açılı lense sahip ve HDMI, LAN, USB arabirimleriyle görüntü çıkışı yapabiliyor. Hem geniş hem küçük alanlara uygun AW-UE4, geniş izleme açısıyla kalabalık yerler ve e-sport yapımları için ideal.

111 derece görüş açılı lensle en geniş yerlerin bile tamamını yakalıyor ve kısıtlı kurulum alanına sahip yerlerden geniş açılı görüntü yayını yapabiliyor. Ethernet kablosundan enerji (PoE) alabildiği gibi bilgisayardan beslenen bir USB kamerası olarak da kullanılabilen ünite, görüntü iletimi, kamera kontrolü ve güç kaynağı için tek kablolu bir çözüm sunuyor. RTMP (Real-Time Messaging Protocol) uyumluluğu sayesinde canlı görüntü akış hizmetlerine doğrudan görüntü yükleyebiliyor.

FreeD protokolü sayesinde sanal stüdyo ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarıyla uyumlu ilk PTZ kamerası olan geniş MOS sensörlü yeni kuşak AW-UE150 kamera yüksek kaliteli 4K 50p görüntü, 75.1 derece görüş açısı, 20x optik zoom sunuyor ve 12G-SDI, HDMI, fiber optik ve IP çıkışlarını destekliyor. Aynı anda 4K ve HD çalışma, kamerayı sistemlerini geleceğe hazırlamak isteyenler için ideal. Yeni kuşak PTZ kamerası stadyumlarda, konferans salonlarında ve diğer mekanlarda yüksek kaliteli görüntü yapımcılığını destekliyor. Pürüzsüz ve yüksek kaliteli 4K 50p, yüksek büyültme oranı ve geniş çekim açısı, PTZ kameranın uygulama alanlarını genişletiyor.

AW-RP150 ile AW-RP60 kamera uzaktan kumandaları, Panasonic’in geniş kapsamlı profesyonel PTZ kamera serisini tamamlıyor.

AW-RP150 kumanda AW-RP120 ile aynı üstün işlevlere sahip ve seriye katılırken bu modellerin üzerine yeni bir tek elle kullanılan joystick ile izleme ve menü ayarları için geniş bir dokunmatik LCD ekran gibi önemli gelişmeler getiriyor. Joystick üzerindeki bir ileri-geri çubuk, zoom ve odak denetimi ile sezgisel tek elle çalışma için pan ve tilt işlemlerini yönetiyor.

Tüm Panasonic PRO PTZ uzaktan kumandalı kamera serisine yönelik küçük boyutlu uzaktan kumanda donanımı AW-RP60, 200 adede kadar kameranın kolayca ve hızlı denetlenmesi için gelişmiş bir joystick içeriyor. Geniş LCD, GUI menü ekranını ve iris, zoom, odak gibi başlıca kamera bilgilerini gösteriyor. 100 adede kadar kameranın ön ayarını yönetebilen AW-UE150, mevcut tüm Panasonic PRO PTZ kameralarla uyumlu.

Robotik çözümler

PTZ kamera serisi, uzaktan kumandalı kamera ile çalışılan canlı yapım iş akışlarına yeni hareket düzeyleri getiren bir dizi robotik çözümlerle tamamlanıyor. Gelişmiş robotik sistem Technopoint Tuning, çeşitli motorlu dolly, iç içe geçen (teleskopik) sütun ve tavan/yer ray kombinasyonlarının eklenmesiyle, Panasonic PTZ kameralarına yayın kalitesinde hareketler sağlıyor.

Panasonic ile Polecam işbirliği içerisinde uzaktan kumandalı kameralar için Panapod’u geliştirdiler. Ayak pedalları ve denetleyiciler kullanılarak bir defada 5 adede kadar PTZ kamera monte edilebiliyor ve 1.5m ila 3m arasında yükseklik sağlanabiliyor. Panapod sanatçı, oyuncu, sunucu veya çekilmekte olan sahne rahatsız edilmeden, izleyiciler için engelsiz bir kamera konumu sağlıyor.

KST-CamBot.system televizyon stüdyolarında manken ve güzellik çekimlerine yönelik bir hareket denetimli robotik kamera. Yenilikçi yaklaşımı sayesinde küçük alanlarda hassas ve hatasız hareketlere imkan veriyor. Bir yazılım arayüzü tabanlı robotik kol, aynen tekrarlanabilen yörüngelerle tamamen otomatik olarak çalıştırılabiliyor. KST-CamBot.system ile AK-UB300 kutu tipi kamera veya VariCam serisinin kombinasyonuyla oluşturulan 4K çözünürlüğe hazır paket, haber ve spor stüdyoları, konserler, eğlence programları ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarında hizmet verebiliyor.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.