Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Calrec Brio Mısır Çölünde
Calrec Brio Mısır Çölünde
23.10.2019 19:43

Majestic Sound Productions firmasının sahibi Mark L. Butler 100 ülkeye televizyonda canlı yayınlanacak bir lahit açılışı için Mısır’ın içlerine gitmeyi kabul ettiğinde zorlu bir işe giriştiğinin farkındaydı. Bu canlı Discovery Channel etkinliği, son 15 yılın en büyük arkeolojik buluşlarından birisini gerçek Indiana Jones olan eski Mısır Antik İşler Devlet Bakanı Dr. Zahi Hawass ev sahipliğinde yayınlamayı hedefliyordu. Canlı ses miksi için Butler; Calrec Brio 36 küçük boyutlu dijital ses yayın konsolunu tercih etti.

Yapım süresince Brio, Mısır’ın sert koşullarına kolayca dayandı. Kum fırtınaları, yağmur, rüzgar, zehirli kobralar ve çöl engereklerin in olduğu ortamda Calrec Brio kusursuz dayanıklılık sergiledi.

Butler; etkinliğin canlı kısmı sırasında çoğunlukla prodüksiyon tırından çalışsa da, kayıttan önce ve prodüksiyonu planlarken mezarları yakından keşfetti: “10 metrelik merdivenlerle aşağı indik, tünellerde emekledik ve lahitlerin üzerine tırmandık. Bir türbenin içinde RF sistemimizi kurabilmek için 3000 yıllık iskeletlere ve eserlere basmamaya çalışarak 12 metre uzunluğunda bir tünelden geçmek zorunda kaldık. Çekimlerin en zorlu tarafı, ülkenin dışından hiçbir anten veya RF donanımı getiremememizdi. Sunucuyu çok sayıda alıcıya bağlamak için çok sayıda birbiriyle eşleşmeyen RF donanımı kullandık.

Neyse ki Butler yepyeni bir görüntü tırı ve Calrec Brio ile çalıştı: “Genellikle Calrec Apollo veya Artemis ile çalışıyorum ve bu Brio ile ilk çekimimdi. Öğrenmek oldukça kolaydı ve kısa süre sonra hep onu kullanmışım gibi menülerinde dolaşabiliyordum. Küçük bir pakette çok güçlü, ve ekran üzerinde EQ çizebilmeyi sevdim. Brio’dan önce küçük tırlar büyük bir Calrec için yeterli bütçeye ve yere sahip değillerdi, bu nedenle Brio mobil ses dünyasında bir eksikliği tamamlıyor.

Butler güvenliğin çok iyi olduğunu, ve bu kadar aşırı koşullar altında çalışmanın başlangıçta tahmin ettiklerinden daha heyecanlı ve kolay olduğunu vurguladı. “Mısırlı yerel ekip ve tır mühendisleri çok bilgiliydi ve her şeye kolayca adapte oldular. Tüm prodüksiyon boyunca özel kuvvetler ve askeri polis tarafından korunduk. Mısır’da başkandan sonraki en büyük güvenlik kuvveti bize sağlandı.

Calrec Brio’yu istenen her yere götürülebilen, her türlü çözümü sağlayabilen bir konsol olarak tasarladı ve bu proje konsolun gücünü ve dayanıklılığını kesinlikle kanıtladı. Calrec Bölgesel Satış Müdürü Helen Carr şunları söyledi: “Bu gördüğümüz en yoğun yapımlardan birisiydi ve bu tarihi etkinlikte Calrec’in yer almasından memnunuz. Mark inanılmaz zorlu koşullar altında bir Brio üzerinde miks yaptı, bu da Brio konsolun gerçekten ne kadar portatif, hafif, güçlü ve dayanıklı olduğunun çok iyi bir örneği.

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.