Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > NextRadioTV Dalet ile Dijitalleşmeyi Hızlandırıyor
NextRadioTV Dalet ile Dijitalleşmeyi Hızlandırıyor
30.10.2019 10:03

NextRadioTV yeni BFM Lyon haber kanalını hizmete başlatmak için Paris’teki mevcut Dalet Galaxy medya varlık yönetim (MAM), iş akışı planlama ve kurgu platformundan yararlandı. Çok uluslu telekomünikasyon ve kitlesel medya şirketi Altice Group’un sahibi olduğu NextRadioTV, 14 adet TV ve radyo kanalıyla Avrupa’nın en büyük medya kuruluşlarından biri olarak her gün on milyondan fazla izleyiciye ulaşıyor. 

2005 yılından bu yana Dalet müşterisi olan NextRadioTV, BFM Business, BFM Paris, RMC Sport, RMC Story, RMC Decouverte ve Fransa’nın en çok izlenen haber kanalı BFMTV için içerik dağıtım, playout ve çok platform dağıtım iş akışlarını Dalet Galaxy ile güçlendiriyor. Çeşitlilik gösteren program içerikleri arasında acil yerel ve ulusal haberler, dünya çapında finans ve iş dünyası haberleri, futbol, rugby, tenis ve boks var. 

NextRadioTV Sorumlu Teknik Başkanı Antoine Robelin şunları söyledi: “NextRadioTV hem yeni içerik yapımları hem de BFM Lyon gibi yeni kanallar bakımından azimli bir yol haritasına sahip. Tüm operasyonda Dalet Galaxy gibi dinamik bir platform kullanmamız, tüm medya işlemlerini merkezileştirmemizi ve yapımları optimize etmemizi sağladı. Dalet Galaxy sistemiyle binden fazla muhabir ve kurgu uzmanı çalışabiliyor. İşbirliği içerisinde çalışarak içeriklerini tüm NextRadioTV markalarıyla paylaşabiliyorlar. Bu bize yeni BFM Lyon kanalı dahil dağıtım çıkışlarını ve kanalları beslemekte geniş esneklik sağlıyor.

NextRadioTV’nin Dalet ile dijital dönüşümü, grubun hedefe yönelik bölgesel istasyonu BFM Lyon gibi yeni girişimleri başlatmasını sağlarken, markanın çok merkezde içerik stratejisini sürdürmesine olanak tanıdı. Her zaman acil haberleri ilk yayınlamasıyla ünlü Dalet araçları, NextRadioTV’nin yayın içeriklerini tüm diğer medya kanallarından daha önce onaylamasına, kurgulamasına ve yayınlamasına yardımcı oluyor. 

Robelin ekledi: “Altice France altında BFM Paris’ten sonra ikinci bölgesel kanal BFM Lyon’un açılışı, ağımızı genişletme stratejimizde önemli bir adımı temsil ediyor. Gelişmiş işbirliği çatısı ve güçlü bağlantılar sayesinde Dalet Galaxy erişimimizi genişletirken, kolayca ölçeklendirmemize devam etmemizi sağlayan dijital dönüşümü hızlandırdı.

Tek bir Dalet Galaxy MAM, planlama ve kurgu platformu, haberler ve sporlardan uzun süreli ve radyo programlarına kadar NextRadioTV’nin çok büyük miktarlarda çok kanallı, çok formatlı ve çok çıkışlı programlarını güçlendiriyor. Ekiplere içerik kaydından, kurgu, grafik, playout, çok platform dağıtım ve arşivlere kadar her şeyi işbirliği içerisinde yönetme imkanı veriyor. 

Dalet sistemleri BFMTV programlarını en baştan beri, 50 kişilik küçük bir haber odasından bugünkü aynı anda yüzlerce kişinin kullandığı, tüm prodüksiyon ve playout işlemlerin kapsayan gelişmiş iş akışlarına kadar destekledi. Çok sayıda noktadaki tüm operasyonlara hizmet veren Dalet Galaxy sistemleri, Dalet OneCut yoluyla hızlı haber ve spor yapımları için masaüstü kurgu desteğiyle hızlı içerik paylaşımını kolaylaştırıyor. Adobe Premiere Pro CC üzerinde oluşturulan gelişmiş paketler, Dalet Xtend aracılığıyla ortak iş akışı üzerine kolayca getirilebiliyor. 

Dalet ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.