Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avid Media Composer’a ProRes Raw ile DNx Desteği
Avid Media Composer’a ProRes Raw ile DNx Desteği
21.11.2019 18:48

Avid Media Composer artık Windows üzerinde Apple ProRes RAW kamera kodek ve ProRes oynatım ve kodlama desteğine sahip. Ayrıca Apple tüm kullanıcıların ücretsiz indirebildiği Pro Video Formats paketi içerisinde DNxHR ve DNxHD kodekler için 64 bit kod çözücüler sağlıyor. Bu bütünleşmeler sayesinde içerik yaratıcılar ve post prodüksiyon şirketleri işletim sistemleri ne olursa olsun yüksek kaliteli ProRes içerikler yaratabiliyor, yaratıcı öykü anlatım süreci boyunca zaman kazanabiliyorlar. 

ProRes üstün kaliteli gerçek zamanlı kurgu için çok akışlı, yüksek kaliteli görüntüler sağlayıp karmaşıklığı azaltan, yüksek performanslı bir kurgu kodeği. Avid Media Composer kullanıcılarının Windows üzerinde yararlanabildikleri kodek, yüksek çözünürlüklerde SD, HD 2K, 4K ve ötesinde kare hızlarını desteklerken üstün görüntü kalitesini koruyor ve bellek gereksinimini azaltıyor.

Ayrıca 2019 için tamamen yeniden tasarlanan Media Composer for macOS and Windows, ProRes RAW desteği ekliyor. ProRes RAW bir kamera sensöründen gelen raw verilere ProRes sıkıştırma uygulayarak, günümüzün en yüksek çözünürlüklü çıkışlarını kurgulamaya yönelik olarak RAW görüntünün esnekliğini ProRes’in performansıyla birlikte sunuyor. 

macOS için Avid’in DNxHD ve DNxHR kod çözücülerinin kullanımının devam etmesi, Apple ve Avid ürünlerini kullananlar için büyük bir avantaj olup, içerik yaratıcılarının MXF ve QuickTime dosyalarında kodlanmış DNx malzemelerinin uzun ömürlü olmalarını garantiliyor. 

Avid Ürün Pazarlama Müdürü Rob D’Amico aktardı: “Bu işbirliği farklı işletim sistemlerinin zorladığı sınırlamaları ortadan kaldırarak içerik yaratmayı özgürleştiriyor ve çok daha fazla sayıda yüksek kaliteli dağıtım formatının kapısını açıyor. ProRes for Windows, orijinal ProRes RAW ve DNx kodek desteklerinin eklenmesi, Media Composer’ın teknolojideki ilerlemelere ayak uydurup kurgu uzmanlarının yaratıcı öykü anlatımı üzerinde odaklanmaya devam etmelerini sağlıyor.”

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.