Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Atomos Timecode Systems’ı Satın Aldı
Atomos Timecode Systems’ı Satın Aldı
22.11.2019 12:54

Atomos, dünyanın önde gelen kablosuz zaman kodu ve senkronizasyon şirketlerinden olan Timecode Systems’ı bünyesine kattı. İki şirket birlikte sette kayıt yapan tüm aygıtları bir araya getiren ve daha yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sağlayan tam bütünleşik çok kameralı iş akışı çözümleri oluşturuyorlar. 

Timecode Systems’ın güvenilen kablosuz senkronizasyon üniteleri ve denetim modülleri James Bond ve Marvel filmleri, Top Gear ve The Grand Tour gibi büyük film ve televizyon yapımlarında yaygın kullanılıyor. Aynı teknoloji artık Atomos ürünlerinde olacak ve üçüncü firmaların kameraları, akıllı aygıt ve ses üreticileri için ücretsiz bir SDK olarak sunulacak. Bu anlaşma yarı-profesyonel, profesyonel ve sinema kameraları kullanıcıları için çok kameralı çekimleri ve ses senkronizasyonunu kolaylaştıracak. 

Timecode Systems’ın yenilikçiliği, doğru çalışmayı garantileyen standartları ve protokolleri belirliyor. Kameraları ve ses aygıtlarını RF kablosuz senkronizasyon tekniği, klasik kablolu genlock’un yerini alıyor. 

Çok kameralı çekimlere olan talep artıyor, ama yaratıcılar birçok görüntü ve ses kaynağını bir araya getiren kurgu, eşleştirme ve sonlandırma için geçen zaman ile sınırlı. Artık kullanıcılar tamamen endüstri standartlarını kullanarak zengin üstverilerle uygun maliyetli, kolay çok kameralı iş akışlarına erişebilecekler. Birleşik sistem görüntü ve ses kaydeder ve kurgularken organizasyona harcanan saatleri ortadan kaldırıp çok sayıda aygıtla kesintisiz çalışma sağlayarak, hem zaman hem de para tasarrufu sunacak.

Çok kameralı yapımlar artık her yapım şirketi, YouTuber, yayıncı, bağımsız film yapımcısı, topluluk ve kurum için bu sistemi kullanarak erişilebilir hale gelecek. 

Atomos ile Timecode Systems daha önce ödüllü Ninja V 5 inç HDR monitör ve kaydedici için AtomX Wireless Sync modülünü ortak geliştirdiler. Bu sayede çok sayıda Ninja V birbirleriyle ve diğer Timecode Systems özellikli aygıtlarla kare hassasiyetinde doğrulukla senkronize edilebiliyor. Bağlanan Ninja V’ler herhangi bir ünite kullanılarak kablosuz denetlenebiliyor. 

Atomos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 234 82 02 numaralı telefondan MedieTek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.