Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > NextRadioTV Ağ Altyapısı İçin Exterity’yi Seçti
NextRadioTV Ağ Altyapısı İçin Exterity’yi Seçti
22.11.2019 19:34

Önde gelen Fransız medya şirketi NextRadioTV, yeni Paris merkezi tesisine ve Lyon’daki yeni bölgesel kanalının bürosuna TV dağıtım ağ altyapısı sağlaması için Exterity’yi seçti. Exterity’nin AV/IT teknolojileri alanında 30 yıllık deneyime sahip sistem bütünleştirici Canal Cable ile birlikte sağladığı uçtan uca çözüm, tüm medya grubunda birleşik haberleşme sağlıyor.

Fransa’nın 24 saat yayın yapan önemli haber kanalı BFM TV, RMC Decouverte, RMC Story, RMC Sport, film ve yemek kanallarını yayınlayan NextRadioTV, ana merkezini taşıma sürecinde dahili kurumsal içeriklerinin yayınlanmasını kolaylaştırmak için operasyonlarını COFDM’den IP’ye yükseltiyor. NextRadioTV’nin BFM Lyon adlı yeni kanalı için Lyon’a da Exterity AvediaPlayer medya yürütücüler kuruldu.

Fransız medya grubu, personelinin grubun tüm kanallarını, stüdyolarındaki yapımlarını ve rakip kanalları izlemelerine imkan verecek yeni bir sistem arıyordu. Sistemin klasik televizyonlar, set üstü alıcılar, akıllı televizyonlar ve PC’ler dahil çok sayıda son kullanıcı aygıtı için içerikleri kolayca bir araya getirmesi gerekiyordu. Şirkete ayrıca dijital reklam ekranlarıyla halka açık alanlarda ilgi çekici iletişim kuran yeni bir sistem de gerekiyordu.

NextRadioTV Teknik Tedarik Müdürü David Grimal şunları söyledi: “Yeni genel merkezimize taşınmak, kurulu teknolojilerimizi güncellemek ve modernize etmek için iyi bir fırsattı. Exterity çözümü çok güvenilir ve kararlı; kullanıcı dostu arayüzü sayesinde çok kısa bir süre içerisinde NextRadioTV ekibi operasyona başlayabildi. Exterity ile çalışmaya devam etmek ve şirketin heyecan verici yol haritasının avantajlarından yararlanmak için sabırsızlanıyoruz. Çözümlerinin yükseltme paketlerinin avantajlarını şimdiden görüyoruz.”

NextRadioTV’nin yeni genel merkezinin ana salonuna kurduğu Exterity ArtioSign dijital reklam ekranı çözümü, ana dahili haberleşme aracı olarak işlev görecek. 8 TB bellek kapasiteli Exterity AvediaServer, ArtioGuest Middleware ile donatıldı. Canal Cable toplam sekiz yüzden fazla uç nokta için 510 adet Exterity medya yürütücü, 221 adet Desktop Player ve akıllı televizyonlar kurdu.

Canal Cable Proje Müdürü Pascal Maldonado yorum yaptı: “Çözümleri müşterilerimiz kullanmadan önce zorlu ve güçlü testlerden geçirmek bizim için çok önemli. Sistemlerinin esnekliği, kullanım, kurulum ve bakım kolaylığı nedeniyle Exterity IPTV ve dijital reklam ekranı teknolojileri için açık bir seçenekti.

Exterity’nin set üstü alıcıları sayesinde kullanıcılar kolayca çıkış grupları yaratabiliyorlar ve basit bir PC tarayıcı kullanarak doğru uç noktalara içerik atayabiliyorlar. AvediaServer üzerindeki Smart Control uygulaması sayesinde kullanıcılar sistemi hızla ve kolayca yönetebiliyorlar.

Exterity ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.