Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Anton/Bauer Titon Piller
Anton/Bauer Titon Piller
19.12.2019 17:19

Görüntü Yönetmeni Chuck Samataro spor yayıncılığındaki 30 yıllık kariyeri boyunca Anton/Bauer pillerini güvenle kullandı. Bugün donanımının vazgeçilmez parçaları olan Titon pilleri, kamera ve ışığın çalışma süreleri hakkında tahmine dayalı çalışmayı ortadan kaldırarak, çekici öyküler anlatma üzerine odaklanmasına izin veriyor.

Chuck çekimlerinde Anton/Bauer Titon 90 ve 150 Gold-Mount piller kullanıyor. Sony PMW-F5 kamerasının yanı sıra Litepanels Astra LED ışıklarını, SmallHD monitörünü ve EMotimo hareket kontrol ünitesini de bu pillerle çalıştırıyor.

Bir çekimde pil enerjimin bitmesi şeklinde bir kabusum var. Elbette enerji olmayınca çekim de olmaz. Titon’larla bu kabusun asla gerçeğe dönüşmeyeceğinden eminim. Bu pillerin çekimlerimi yapmak için gereken gücün fazlasını sağladığını biliyorum.

Chuck, Titon’un dijital LCD göstergesinin kameranın o anki yapılandırmasında ne kadar daha çalışabileceğini merak ve tahmin etmeyi ortadan kaldırdığını ekledi: “Örneğin rock şarkıcısına zoom yaparken pil eğer zoom yapmaya devam edersem ne kadar güç kalacağını hesaplıyor. Titon kamera aksesuarlarıyla da işleri kolaylaştırıyor. Titon’u motorlu kızağıma koyuyorum ve altı buçuk saatlik enerjim kaldığını görüyorum ve bu bana fazlasıyla yetiyor.

Titon’un P-Tap ve USB portları özellikle kullanışlı olup, sadece mobil aygıtları şarj etmek için değil. “Diyelim ki bir çekime hazırlanıyorum ve bir parça aygıttaki sorunu gidermeye çalışıyorum. P-Tap’e takıyorum. Veya bir kaydediciyi çalıştırıp dosyalarla çalışmaya başlayabiliyorum. Bir diğer güzel özeliği, kameraya takılı temas noktalarında bir sorun oluşursa kameraya enerji vermek için P-Tap kullanma seçeneği; tüm gereken P-Tap adaptörlü bir XLR kablosu.

Chuck Anton/Bauer’le otuz yıla dayanan çalışmasına değer veriyor: “Başka pil kullanmayı hiç düşünmedim. Anton/Bauer sadece kaliteli bir ürün olmakla kalmayıp, ekibiyle de birlikte çalışması harika.

Anton/Bauer ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.