Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > 2019 Amerikan Oyunlarında Riedel Sinyal Altyapısı
2019 Amerikan Oyunlarında Riedel Sinyal Altyapısı
20.12.2019 09:12

Riedel Communications geçtiğimiz günlerde Peru’nun başkenti Lima’da tamamlanan 2019 Pan American Games ve Parapan American Games için anahtar teslimi bir ses/görüntü (A/V) çözümü tedarik etti. Riedel’in dünya kalitesinde teknolojileriyle birlikte etkinlik yerinde geniş kapsamlı servis ve desteği, her iki organizasyonda esnek, temiz, güvenilir sinyal taşıma ve haberleşmeyi garantiledi.

Dünyanın en büyük uluslararası çok spor dallı etkinliği olan Pan American Games ve Parapan American Games oyunlarında toplam 39 spor dalında 419 etkinlikte 41 ülkeden 9.500 atlet yarıştı. Bu yılki oyunların resmi ses/görüntü çözüm ortağı olan Riedel, 42 yarışma mekanı ve 3 de yarışma dışı mekanın tüm sinyal dağıtım sistemlerini ve interkom haberleşmelerini sağladı. Ağırlık kaldırma, ritmik jimnastik, okçuluk, hentbol, maraton, 20 kilometre ve 50 kilometre yürüyüş yarışları, raketbol ve sutopu gibi etkinlikler için taban bant HD prodüksiyon sinyalleri gerçek zamanda taşındı.

Riedel, Peru’ya cihaz dolu 22 tane 12 metrelik deniz nakliye konteynırı ve çok sayıda hava kargosu gönderdi. Pan American Games ve Parapan American Games gibi dev bir uluslararası etkinliği yürütmek çok büyük bir sorumluluk ama Riedel ekibi sürekli bu tip karmaşık işlerle uğraşıyor. Riedel’in bütünleşik çözümleri bu dünya kalitesinde spor etkinliğini desteklemek için gereken güç, esneklik, güvenilirlik ve kolaylığı sundu.

Riedel Pan American Games ve Parapan American Games oyunları için tüm ses sistemlerini sağladı; PA sistemleri, mikrofon sistemleri ve sualtı hoparlörleri gibi özel çözümler. Haberleşme çözümünde 50 panelli 45 Artist dijital matris interkom sistemi, 110 sunucu yorum kutusu, 220 Bolero kemer paketi ve mikrofon-kulaklık kafa takımı vardı.

2019 Pan American Games ve Parapan American Games oyun mekanlarında radyosuz kesintisiz haberleşme sağlamakta bir ilk oldu, tüm ekipler sadece Bolero kablosuz interkom sistemleriyle iletişim kurdu. Her oyun mekanına Riedel’in Artist ile bütünleşik Bolero çözümü kuruldu ve tüm ekipler tam esneklikten ve güvenilir tam çift yönlü haberleşmeden yararlandılar. Tesislerin çoğunda sadece tek bir Bolero antenle geniş kapsama elde edilebildi.

Tüm izleyicilerin aynı deneyime erişmeleri için Riedel 17 Parapan tesisinin hepsine performanslarda ve anons yayınlarında FM aygıtlarla duyma desteği ve açıklayıcı ses hizmetleri sağladı. 

Bir MediorNet sinyal omurgası ekranları ve skor panolarını çalıştırdı ve her tesisteki yerel prodüksiyonlar için kontrol sistemleri sağladı. Ayrıca bu sinyal omurgası ana yayıncı Mediapro için tüm havuz sinyallerini da sağladı. Riedel ekibi tesislere zaman çizelgeleri, skorlar, sonuçlar ve yayın sinyallerinin ara bağlantıları, yönlendirilmesi ve dağıtımı için tüm mekanlara kablolama yaptı. Lima’daki sinyal taşıma çözümünde 130 MediorNet düğümü ve 180 kilometre fiber optik kablo kullanıldı.

Riedel, donanımın yanı sıra Pan American Games ve Parapan American Games oyunlarına 75 uluslararası ve 182 yerel olmak üzere kalabalık bir mühendislik ekibi de sağladı. Riedel ekibi yapılandırma, hizmete sokma, kurulum, test ve optimizasyon dahil tüm sistemlerin proje yönetimini, planlanmasını, tasarlanmasını, kurulumunu ve çalışmasını yürüttü. 

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.