Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tiffen Diopter Ailesi Genişledi
Tiffen Diopter Ailesi Genişledi
20.12.2019 13:51

Amatör ve profesyonel sinema ve televizyon yayın endüstrilerine görüntü çekim aksesuarları üreten The Tiffen Company, endüstrinin giderek artan yeni geniş formatlı diopter talebine yanıt veriyor. Diopter, bir kamera lensinin üzerine yerleştirildiğinde büyütücü bir cam olarak davranan bir tür lens. Lensin normal minimum odak mesafesinden daha yakında odaklanmasına imkan veriyor. 

Tiffen Company’nin mevcut yakın çekim lenslerine eklediği iki yeni 138mm tam saha diopteri +1/8 ile +1/4, film ve video kameramanlarına cazip görüntüler oluşturmak ve lenslerin kullanışlılığını arttırmak için daha da fazla seçenek sunuyor.

Çok istenen bu düşük güçlü diopterlar özellikle popüler anamorfik ve daha eski küresel lensler olmak üzere lenslerin odaklama yeteneklerini bozulmaya neden olmadan genişleterek, kameranın konunun yakınına hareket ettirilmesine ve bir sahnede daha fazla samimiyet ve dram yaratılmasına imkan veriyor. Nesneleri yalıtmak ve istenmeyen arka plan unsurlarını ortadan kaldırmak için daha sığ bir alan derinliği de yaratıyorlar.

Yeni +1/8 ile +1/4 diopterların ortak 138mm çapı, mattebox ve diopter tutucu gibi standart aksesuarlarla çalışmaya imkan veriyor ve mevcut Tiffen +1/2, +2, +3 diopterlar ailesiyle eşleşiyor. Artık kiralama firmaları ve sinema kameramanları split, letterbox ve strip diopterlar dahil tüm Tiffen 138mm diopterlarla bütün lenslerini kullanabiliyorlar. 

Tiffen ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.