Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Telestream iQ ABR ile OTT Medya Analizi Kolaylaşıyor
Telestream iQ ABR ile OTT Medya Analizi Kolaylaşıyor
18.01.2020 11:40

Dosya tabanlı medya iş akışı planlaması, medya akış ve dağıtım teknolojileri uzmanı Telestream, iQ ABR izleme çözümleri içerisinde ABR görüntü akış medyası için yeni orijin sonrası içerik izleme yetenekleri sunuyor. OTT görüntü akışı sağlayıcıların karşılaştıkları iki ana sorun, müşteri deneyiminin yönetilmesi ve reklam kazançlarından yararlanıp sermayeye çevirmek. Telestream iQ ABR izleme çözümüne son eklenenler, içerik sağlayıcıların, yayıncıların ve servis sağlayıcıların görüntü akış hizmetlerinin başarısını belirleyebilecek bu önemli konuları yönetmelerini sağlayan önemli bilgiler sağlıyor. 

Telestream’in endüstri lideri OTT izleme ve uyumluluk çözümleri artık tek bir kurulumu kolay, bulutla uyumlu platformda hem içerik dağıtım ağı hem de başlıca kodeklerin (H.264/AVC, H.265/HEVC, AC-3/Dolby Digital ve E-AC-3/Dolby Digital Plus) ileri düzeyde ses ve görüntü algı kalite analizlerini sunuyor. İçerik erişimi, paketleme analizi ve ağ performansının yanı sıra OTT izleme görüntü akış içeriğinin algısal kalitesi hakkında ayrıntılı bilgiler de sağlıyor. Tesislerde içerik hazırlamakla uğraşırken, bulut altyapısından yararlanırken veya teknoloji çözüm ortaklarından yardım alırken, bu yetenekler sayesinde kullanıcılar anahtar performans göstergelerini takip edebiliyorlar ve müşterinin izleme keyfini etkileyebilecek kusurlar hakkında uyarılar alıyorlar. 

 Telestream’in OTT takibi alanında yaptığı en son ilerlemeler sayesinde içerik sahipleri ve servis sağlayıcılar görüntü ve ses kalitesini daha derinden inceleyebiliyorlar. Medya analiz takibiyle OTT hizmetinin kusursuz aktığından, görüntünün iyi olduğundan ve ses düzeylerinin doğruluğundan emin olabiliyorlar. 

Kuruluşlar için reklam ekleme ortak bir zorluk kaynağı. Görüntü-ses akış hizmetleri dinamik reklam eklemeye doğru kaydıkça, OTT servis sağlayıcıları reklamların hatasız ve performans sorunsuz olarak eklenmelerini garantilemeleri yönünde giderek daha fazla baskı altında kalıyorlar. iQ çözümlerinin SCTE-35 raporlamayla reklamların görünürlüğünü arttırması, kayıttan post prodüksiyona kadar yararlı oluyor. 

Telestream ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39  numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.