Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tamamen Bulut Tabanlı Kanal İçin Evertz ile CBS İşbirliği
Tamamen Bulut Tabanlı Kanal İçin Evertz ile CBS İşbirliği
18.01.2020 13:24

Medya ve eğlence teknoloji çözümleri alanında küresel öncüler arasında yer alan Evertz, gelişmiş Mediator-X ve Overture Playout çözümlerini kullanarak bulut ortamında yer alan yeni dijital yaşam tarzı kanalı Dabl’ı hayata geçirmek için ağın sahibi CBS ile işbirliği yaptı. Mediator-X ve Overture playout çözümleri coğrafi zorlukları aşmak için halka açık bulut içerisinde çok sayıda ulaşılabilirlik bölgeleri üzerinde kuruldu. Bu kanal kuruluşun verimliliğini, dinamikliğini ve ölçeklendirilebilirliğini zenginleştirmek için yeni bulut tabanlı teknolojilere dayandığı için CBS için önemli bir köşe taşı oluşturuyor.

Evertz teknolojisinde iki adet bulut tabanlı Mediator-X çekirdeği var. İlkinden hem doğrusal hem de doğrusal olmayan varlık işleme ve tedarikler ile ilgili üstveri için bir master medya varlık yönetim (Media Asset Management, MAM) sistemi olarak yararlanılıyor. S3 bellek deposu ile Mediator-X bütünleşmesi, içeriğin kaydını ve sistem içerisine alınmasını desteklemek için kullanılıyor. İkinci Mediator-X ise doğrusal otomasyon ve playout sisteminin beynini oluşturuyor. Her iki sistemin yararlandığı gelişmiş bir HTML5 kullanıcı arayüzüne, standart web tarayıcılar kullanılarak çok sayıda coğrafi konumdan erişilebiliyor.

Yine halka açık bulut ortamında tutulan Overture playout çözümü, karmaşık grafikler, gereken tüm ses ve yardımcı veri işleme için tam destekli, yüksek kaliteli ve zengin özellikli doğrusal akışlar üretiyor. Evertz denetim, izleme ve son dağıtım için halka açık buluttan mevcut tesis içi altyapıya bağlantıyı koordine ederken hem CBS hem de AWS ile yakın işbirliği yaptı. Evertz CloudBridge teknolojisi buluttan tesise güçlü akış için kullanılıyor. Evertz VUE gerçek zamanlı denetim yüzeyi, halka açık bulut üzerinde çalışan Mediator-X ve Overture Playout ile bütünleşerek master kontrol operatörleri için tamamen saydam bir denetim sağlıyor. 

Evertz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.