Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Veritone ile Evolphin’den Ortak Medya Yönetim Çözümü
Veritone ile Evolphin’den Ortak Medya Yönetim Çözümü
20.01.2020 10:07

Dünyanın ilk yapay zekâya yönelik işletim sistemi aiWARE’in yaratıcısı Veritone ile medya varlık yönetim platformu Zoom’un yaratıcısı Evolphin Software, futbol kulübü Internazionale Milano’nun (Inter Milan) Veritone aiWARE ve Evolphin Zoom MAM platformu tabanlı, güçlü ve yapay zekâ destekli bir medya varlık yönetim sistemini kullandığını açıkladılar. aiWARE ile Evolphin Zoom kombinasyonu Inter Milan’a arşivli ve güncel içeriklerden oluşan dev boyutlu kütüphanesini indeksleme, yönetme ve paraya çevirmesi için yeni kuşak bir çözüm sağlıyor. Bunun sonucunda Inter Milan tüm dünyadaki ilgili taraflara özel içeriklerine daha hızlı ve verimli bir şekilde erişme imkanı sunuyor.

Evolphin Zoom MAM Inter Milan’dan gelen içerikleri kaydedip kodlarını dönüştürdükten sonra medyayı analiz için Veritone’un aiWARE platformuna gönderiyor. Veritone aiWARE gelişmiş yapay zeka tekniklerini kullanarak içerik hakkında konuşulan sözcükler, yüzler, logolar, reklam veren firma adları gibi açıklayıcı bilgiler toplayarak, içeriği indeksli ve aranabilir bir duruma getiriyor. Bu şekilde aiWARE Inter Milan’a kütüphane içerisindeki başlıca varlıkları etiketleyip tanımlamakta yardımcı olarak, görüntü kurgu uzmanlarının, muhabirlerin ve tasarımcıların ihtiyaç duydukları içerikleri hızla bulmalarını ve çalışmalarını her zamankinden daha hızlı teslim etmelerini sağlıyor.

aiWARE futbol takımının varlıklarını analiz edip gereken üstveriyi ürettikten sonra bilgiler programlanmış bir şekilde Evolphin Zoom MAM platformuna geri gönderiliyor. Zoom Inter Milan’ın yeni dijital içerik yapım çalışmaları için bir planlayıcı işlevi görerek, varlıkların kurumsal düzeyde güvenlik ve versiyonlandırılması, Adobe uygulamalarına zengin eklentiler, güçlü etiketlendirme ve arama, içeriğin istenen hedefe otomatik dağıtımı gibi kullanışlı medya yönetim yetenekleri sağlıyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi