Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > CCTV’ye Aperi IP Tabanlı Canlı Medya İşleme Platformu
CCTV’ye Aperi IP Tabanlı Canlı Medya İşleme Platformu
11.09.2017 10:13

Çin devlet televizyon yayıncısı China Central Television (CCTV) Aperi’nin IP tabanlı canlı medya işleme platformunun medya görselleştirme işlevini kuracak. Elliden fazla kanaldan program yayınlayan kurum bu platformu, Pekin’de 15 kilometre uzaklıktaki eski ve yeni merkezleri arasında 120 tane yüksek bant genişlikli, düşük gecikmeli 4K, 3G-HD ve SD çift yönlü medya bağlantısı için kullanacak.

Günümüzün değişen medya ortamına kendini uyarlayan CCTV, gelişen kodek standartları, yükselen bant genişliği ve kanal sayısı, farklı video formatları ve ağlar üzerinde jenerik IP veri trafiğinin yeni zorluklarını ele alması gerekiyor. Bu yeni Aperi tabanlı ağ anında değiştirilebilen SMPTE 2022 ağ geçit yolu işlevleri, yüksek kaliteli J2K ve H.264 sıkıştırma ve IP trafiğinin saydam kanallanmasını sağlayacak.

SMPTE 2022-7 koruma mekanizması içeren kurulum, CCTV’ye gelecekte ek kablolama veya donanım gerekmeden IP ve video format taleplerini anında ekleyebilme imkanı veriyor. Aperi’nin canlı medya işleme görselleştirme platformunun gezer lisans yöntemiyle bütünleşik olması, altyapıyı CCTV’nin çok sunuculu ağ kullanımı için iyileştiriyor ve ağı istenen sayıda program ve yapım için kurma olanağı veriyor. Böylece CCTV birkaç saniyede yeni yazılım mikro hizmetleri veya uygulamalarını kolayca yükleyebiliyor.

Medya endüstrisinin değişen hızıyla birlikte hızlı ve verimli bağlantılar günümüzün canlı yapım altyapılarının temeli haline geldi. Kurulumun planlama aşamalarında CCTV çok sayıda aktarım çözümüyle yoğun testler gerçekleştirdi fakat hız ve düşük gecikme avantajları nedeniyle Aperi’yi tercih etti.