Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Orbiter LED Nokta Işık
ARRI Orbiter LED Nokta Işık
21.10.2020 15:12

ARRI’nin çok parlak, ayarlanabilen, yönlendirilebilen LED ışık kaynağı Orbiter’deki tüm sistemler tamamen yeni ve çok yönlü çalışma gözetilerek tasarlandı. 

Orbiter’deki en önemli yenilik, değiştirilebilen lensler. Geniş çeşitlilikte lens seçenekleriyle Orbiter ışık demeti, çıkış veya renk kalitesinden ödün vermeden, eldeki uygulamaya göre ideal bir ışığa dönüştürülebiliyor. Orbiter’deki Quick Lighting Mount (QLM), ışık kaynağına çok farklı özelliklerde lenslerin takılabilmesine imkan yaratıyor. 

Açık yüzey

Açık yüzeyli lensler yüksek çıkış üretiyor ve 15, 30, 60 derece yönlendirilebilen ışık demeti açıları sunuyor. Işığı uzun mesafelere ulaştırmak veya geniş bir alana yaymak için ideal bir kaynak. 

Elektronik

Orbiter’in işlemcisi SkyPanel’den dört kat hızlı ve belleği 125 kat geniş olup, geniş yazılım özellikleri ve gelecekte güncelleme imkanı sunuyor. 

Kısma

Üç kısma teknolojine birlikte sahip olan Orbiter’in elektronik devresi, renk değişimi veya atlama olmadan sıfıra kadar pürüzsüz kısma sağlıyor. 

Güç

Orbiter dahili güç kaynağına ve 48 Volt piller için 3 bacaklı bir XLR pil girişine sahip. 

Hava koşullarına dayanıklı

Orbiter’in hava koşullarına dayanıklı kasası, yağmurlu ve karlı havalarda kullanıma uygun. 

Güçlü yazılım

Orbiter, SkyPanel için beş yılı aşkın yazılım geliştirme çalışmasının avantajından yararlanıyor. Orbiter’in yeni LiOS (Lighting Operating System) adlı yazılımı, SkyPanel’in tüm yenilikçi özelliklerinin yanı sıra fazlasını da içererek, Orbiter’i piyasadaki en zengin özellikli ışık kaynaklarından biri haline getiriyor. 

8 renk modu

LiOS’un sekiz renkli modları arasında CCT, HSI, ayrı renkler, x/y koordinatları, jel, kaynak eşleştirme, aydınlatma efektleri ve ortam ışığını ölçüp Orbiter’in çıkışı üzerinden yeniden yaratan yeni renk sensör modu var. 

Favoriler

Orbiter’de 240 adet beğenilen renk veya aydınlatma efekti saklanabiliyor. Bu favoriler kullanımı kolay bir arayüz veya DMX yoluyla kolayca seçilebiliyor. 

Çalışma modları

Orbiter kaynağın performansını farklı uygulamalarda en iyi duruma getirmek için üç çalışma modu sunuyor. Yüksek renk sunum modu mümkün olan en iyi renk kalitesini sağlıyor, yüksek çıkış modu biraz daha düşük renk sunumuyla en iyi parlaklığı üretiyor, düşük gürültü modu ise sessiz çalışma ile yeterli çıkış arasında bir denge oluşturuyor. 

LiOS’taki diğer özellikler arasında basitleştirilmiş DMX modları, lens tanıma, çoklu dil desteği, özel açılış ekranı var. 

Orbiter geniş kapsamlı lensleri ve özellikleriyle film ve televizyon yapımları, yayıncılık, tiyatro, canlı eğlence, fotoğrafçılık gibi birçok sektörde kullanıma uygun bir ürün. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.