Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yayın ve Sinema Profesyonelleri İçin G&D KVM Sistemleri
Yayın ve Sinema Profesyonelleri İçin G&D KVM Sistemleri
21.02.2020 19:18

Guntermann & Drunck (G&D) North America Inc. Kaliforniya’nın Palm Springs kentinde 17-20 Şubat 2020’de düzenlenen HPA Tech Retreat zirvesinde yayın ve sinema profesyonellerine yönelik en son KVM teknolojilerini sergiledi ve yeni HTML web tabanlı aracı Config Panel 21’i öne çıkarırken, aynı zamanda katılımcılara kendi gereksinimleri ve uygulamalarına uygun ideal KVM donanımını bulma konusunda önerilerde bulundu.

G&D dünya çapında yayın ve sinema KVM sistemleri alanında bir lider. Hem tamamen IP tabanlı KVM matris sistemleri hem de “kapalı devre” klasik KVM sistemleri sunan tek üretici olarak G&D hem yeni KVM sistem tasarımında hem de mevcut sistemlerin gelecekte yenilenmesinde çok yönlülük sağlayabiliyor. G&D teknolojisi ve matris çözümleri 4K60’a kadar iş akışlarını desteklerken, sadece uzatma çözümleriyse 8K60’a kadar çözünürlükleri destekleyebiliyor.  

ControlCenter-IP

G&D’nin KVM-over-IP (IP üzerinden KVM) için matrisi ControlCenter-IP, internete bağlı tüm bilgisayar ve konsol modülleri arasında geçişler için yeni yollar sunarak, kullanım kolaylığını ve esnekliği çok genişletiyor. Bu şekilde operatörler uzaktayken bile gerçek zamanda bilgisayarlarının tam performansından yararlanabiliyorlar. Klasik bir ağ altyapısı, ağ anahtarlayıcıları ve yönlendiricileri kullanarak KVM-over-IP aktarımını ve yönetimini üstleniyor. İletim her hat için 1 Gbit/s’a kadar hızlarda veri iletimiyle Layer 3 üzerinde standart IP tabanlı ağlar yoluyla fiber optik kablolar ya da sıkıştırılmış olarak CAT kablolarla gerçekleştiriliyor.

Klasik KVM

G&D’nin klasik sistemlerinde özel amaçlı kablolar kullanılıyor. Böylece, yayıncılıkta gerektiği gibi özellikle güçlü uygulamalar tüm bant genişliğini tek başına kullanmanın avantajından yararlanabiliyor ve bu sayede tamamen güvenilir iletimi garantileyebiliyorlar. G&D’nin klasik portföyündeki çok çeşitli kompakt ve modüler sistemler, gereksinimlere göre 8 ila 288 portlu genişletme katları biçiminde alınabiliyorlar. Bu sistemler CAT, fiber veya karma kablolamalı olabiliyor.

Tüm G&D sistemleriyle birlikte verilen yeni Java’sız yapılandırma aracı Config Panel 21, artık daha da sezgisel, net düzenli ve kolay kullanımlı. Araçtaki karmaşık kurulumlara yönelik kurulum ve güncelleme sihirbazları gibi yardımcı özellikler, KVM aygıtlarının yapılandırılmalarını kolaylaştırıyor ve kurulum sürelerini kısaltıyor. Buna rağmen Config Panel 21 kullanıcıların bildikleri ve bekledikleri her şeyi içeriyor. Bu nedenle temelde pek farklı olmasa da daha iyi, daha dinamik ve esnek.

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi