Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Realtek ile Jiuzhou, NAGRA Android TV Programına Katıldı
Realtek ile Jiuzhou, NAGRA Android TV Programına Katıldı
21.02.2020 19:36

İçerik koruma ve çoklu ekran televizyon çözümleri uzmanı Kudelski Group’un duyurduğu bilgiye göre, önde gelen ağ ve entegre devre sağlayıcılarından Realtek Semiconductor Corp. ile dijital TV donanımı ve internet bağlantılı ev çözümleri üreten Shenzen Jiuzhou Electric Co. Ltd. şirketleri, NAGRA Android TV Fast Track programına katıldılar. Bu son çözüm ortaklığı, ödemeli TV kablo işletmecileri için ortak bir Android TV internet akış çözümü sağlayacak ve hibrid OTT Android TV tabanlı hizmetlerin piyasaya sürülme sürelerini kısaltacak.

Çözüm Android mobil işletim sisteminin onuncu sürümü ve 2020 yılından itibaren tüm Android TV tabanlı set üstü alıcılar için zorunlu olan yeni Android 10 Operating System’ı ilk destekleyen çözümlerden birisi olacak.

NAGRA Connect ve NAGRA Protect gibi NAGRA güvenlik istemcileriyle ve NAGRA Security Services Platform ile önceden bütünleştirilen Realtek çipseti ve Jiuzhou set üstü alıcısı çözümü, Android TV kurulumları için Google MediaCas çatısıyla tam uyumlu olarak yüksek güvenli ve uygun maliyetli bir ortamda ileri TV özelliklerinin dağıtılmalarını sağlıyor.

NAGRA İçerik ve Varlık Güvenlik Başkanı Maurice van Riek şunları söyledi: “Android TV tabanlı hizmetlerin piyasaya sürülmelerini hızlandıracak yeni bir çözüm sunmak için Android TV çözüm ortaklığımızın Realtek ve Jiuzhou ile genişlemesinden heyecan duyuyoruz ve bu yeni Android 10 OS’yi ilk destekleyenlerden birisi. Ödemeli TV işletmecileri konu Android TV olunca artık geniş opsiyon seçeneklerine sahipler ve Android TV’nin en son özelliklerini destekleyen çözümlerle bu seçenekleri sunmaktan mutluyuz. Böylece ödemeli TV işletmecilerine ve izleyicilerine en iyi teknolojisi sunarken, üst düzey değerli içerikleri korsandan koruyoruz.

Android tabanlı OTT ve hibrid TV alanında uzun geçmişi olan bir uzmanlıktan yararlanan NAGRA Android Fast Track programı, hibrid ve OTT kurulumlarını başarıyla planlamak ve işletmecilere Android TV yolculuklarında yardımcı olmak için eksiksiz bir teknolojiler, çözüm ortakları ve hizmetler ekosistemi sunuyor.

Program NAGRA Security Services Platform destekli NAGRA Connect ve NAGRA Protect içerik koruma çözümlerinden yararlanıyor. NAGRA ölçeklendirilebilen hizmet koruma hizmetinin ana bileşenleri, üst düzey içerikleri her türlü ağ ve Android TV dahil her türlü aygıt üzerinde korumak ve Hollywood’un 4K Ultra HD ve HDR üst düzey ücretli içerik gereksinimlerini karşılamak için CAS ve DRM’nin ötesine geçiyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi