Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sharjah Büyük Camiinde Ross Video ve Broadcast Solutions ME Ürünleri Kullanıldı
Sharjah Büyük Camiinde Ross Video ve Broadcast Solutions ME Ürünleri Kullanıldı
22.02.2020 10:17

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ikinci büyük camii Sharjah Büyük Camii (Sharjah Grand Mosque), 185.806 metre kare alan kaplıyor ve 25.000 kişilik. Bahçeler, havuzlar, kubbeler, minareler ve sütunlarla çevrili camiinin kendine özgü İslami mimarisi, İstanbul’daki Aya Sofya’yı çağrıştırıyor.

İbadetlere camiye gidemeyenlerinde erişebilmeleri için Sharjah Devlet Planlama Teşkilatı Sharjah Yayıncılık Yönetimini (SBA) modern ve yenilikçi bir yayın sistemi kurulması için danışman olarak atadı. SBA birçok kamera, tam donanımlı denetim odası ve danışmanlık gerektiren yoğun İslami etkinlikler takvimini destekleyecek bir yayın sistemi sağlaması için Broadcast Solutions ME’ye başvurdu. Müşteri bu ibadetleri ve etkinlikleri kitlelere en az insan kaynağı kullanarak yayınlayabilecek bir sistem talep etti.

Broadcast Solutions ME’nin başvurduğu Ross Video küçük boyutlu PIVOTCam kameranın beyaz bir modelini ve eksiksiz bir yayın donanımı sundu. Caminin zarif ve sanatsal etkisini bozmamak için Broadcast Solutions ME kameraların dikkat çekmeden sabitlenip yerleştirilebileceği bir kamera montaj aksesuarı üretti.

Broadcast Solutions ME 36 girişli bir Ross Carbonite prodüksiyon anahtarlama masası kurdu. Sinyal zincirindeki diğer Ross Video donanımını, bir çift Carbonite çoklu görüntüleyici ile ses takibi için Blackmagic Design SmartView4K’lara sinyal gönderen Ross SHC-9642 SDI’dan HDMI’ya çeviriciler oluşturuyor.

Sistemin merkezindeki bir Ross ULTRIX-FR1 32x32 yönlendirici, sinyal yönetimini yürütüyor. Programa daha fazla görüntü sinyali eklemek için Broadcast Solutions ME salondaki bağlantı panelleri kullanılarak kameralara bağlanacak denetim odası masalarına dört adet Grass Valley kamera kontrol ünitesi de yerleştirdi. Bir dış yayıncı kendi kameralarını getirmek isterse, bu duvar donanımlarına kolayca bağlayabiliyor ve bu kameralar yine denetim odasından kontrol edilebiliyor.

Broadcast Solutions ekipler arasındaki haberleşme için bir RTS Odin 16 portlu interkom sistemi kurdu. MY16-MD64 MADI I/O kartı takılı bir Yamaha DM1000VCM 48 kanallı dijital mikser, yayın sinyalleri için ses miksi sağlıyor.

Ross Video ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.