Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Audinate IP Üzerinden Ses Yenilikçiliğiyle Emmy Ödülü Kazandı
Audinate IP Üzerinden Ses Yenilikçiliğiyle Emmy Ödülü Kazandı
24.03.2020 18:58

Endüstriye öncülük eden görsel işitsel ağ teknolojisi Dante’yi geliştiren Audinate, prodüksiyon endüstrisinin analog ses ve görüntüyü ağ üzerine taşımasına yaptığı katkılar nedeniyle bir Technology & Engineering Emmy Award ödülü aldı. 

Yüzlerce üreticinin binlerce ürününde kullanılan Audinate Dante, modern AV bağlantıları için standart olarak kabul görüyor. Dante eski ses ve görüntü bağlantılarını kullanımı kolay, ultra yüksek performanslı bilgisayar ağları ile değiştirerek AV endüstrisinde devrim yarattı. 

Dante’nin tek bir ağ kablosu üzerinde yüzlerce sıkıştırmasız ses kanalını taşıyabilme yeteneği, bu protokolün medya yapımcılığında neden bu kadar popüler hale geldiği sorusunun yanıtı. İzleyicilerin üç boyutlu, sarmal bir deneyim istemesiyle beraber, televizyon daha fazla ses talep eder şekilde eviriliyor. Bir realite TV programının yapımı, aynı anda ilerleyen tüm olayları yakalamak için onlarca mikrofon gerektirebiliyor. Benzer şekilde, oyuncular ve antrenörler artık canlı mikrofon sinyalleri kullandıkları için canlı spor etkinlikleri de daha fazla ses içeriyorlar.

Bütün bu sesleri geleneksel tarzda çözümlerle yönetmek külfetli oluyor, ama Dante ile sorunsuz yönetilebiliyor.

Dante bu yılki Super Bowl LIV devre arası program ve 2020 Grammy ödülleri gibi yüksek profilli televizyon yapımlarında kullanıldı. Dünya çapında stadyumlarda, performans salonlarında, konser turnelerinde ve ticari binalarda yoğun olarak kullanılıyor. The National Academy of Television Arts & Sciences, Audinate firmasına “IP ağları üzerinde senkronize çok kanallı sıkıştırmasız ses taşıma teknolojisi geliştirme” çalışmaları nedeniyle bir Emmy Award ödülü verdi.

Audinate’in kurucularından ve CEO’su Aidan Williams şunları söyledi: “Ödülün niteliği doğrudan Audinate’in 2003 yılında kuruluşundan günümüze yenilikçilik ve mühendislik hedeflerine hitap ediyor. Sesin önemli olduğu her uygulamada sesleri geliştirme konusuna odaklanmaya devam ediyoruz. Yerel performanslardan işyerinde kullanılan sesli konferans çözümlerine kadar her yerde Audinate’in daha iyi ses sağlamak için hayatınıza dokunması için iyi bir şans var. Yayıncılık ve televizyon alanındaki çalışmalarımız kritik: Paylaşacak bir mesajı olan herkesin tüm seslerden daha etkin şekilde yararlanmalarını istiyoruz. Ödül töreninde heyecan verici anlar yaşadık ve çalışmalarımızın önemini onaylayan National Academy of Television Arts & Sciences’a içtenlikle teşekkür ederiz.

Audinate ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 231 30 95 numaralı telefondan Dinakord’u arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.