Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Apple Pro Display XDR ile Sony Reference Monitör Karşılaştırması
Apple Pro Display XDR ile Sony Reference Monitör Karşılaştırması
24.03.2020 19:20

Apple Pro Display XDR’yi 5.000 USD fiyatla satıyor ve profesyoneller için olduğunu söylüyor, hatta piyasada çok daha pahalıya satılan bazı profesyonel monitörlerin performanslarını bile yakalayabileceğini iddia ediyor. 

HDTVTest’te bir televizyon inceleyicisi olan Vincent Teoh, Apple’ın Pro Display XDR ile ilgili söylediklerini, çift katmanlı LED teknolojili ve 40.000 doların üzerinde fiyatla satılan Sony BVM-HX310 referans monitörü ile karşılaştırarak test etti. 

Teoh Pro Display XDR’yi Sony HX310’un önüne çıkarmadan önce Apple’ın ekranını parlaklık, kontrast, renk doğruluğu ölçümleriyle derinlemesine test edip bazı kusurlarını sundu. 

En yüksek parlaklıkta kontrast ve renk doğruluğunun yanı sıra ekran üzerinde eşit dağılımda sorunlar vardı, bu nedenle Teoh Pro Display XDR’nin referans modunu içerik yaratmaktan çok içerik izlemek için uygun buluyor. 

Ardından Teoh Pro Display XDR çıktığında Sony BVM-HX310 adı anıldığı için bu Sony ekranı Pro Display XDR ile karşılaştırdı. Pro Display XDR Sony ekrana yetişmekte zorlandı ve Teoh profesyoneller için kullanılabilir bir ucuz monitör olmadığını söyledi.

Sony HX310 ile yan yana karşılaştırıldığında Pro Display XDR özellikle karanlık sahnelerde yerel parlaklık dalgalanmaları, ekran parıldama etkileri, fark edilir derecede ağarıp grileşen siyahlar gibi bir dizi yetersizlik sergiliyor. 

Teoh yorum yaptı: “Bence Pro Display XDR ciddi profesyonel renk uzmanları için uygun değil. Günün sonunda Pro Display XDR ekran sadece Apple logosu taşıyan ve 5.000 dolara satılan, 576 eksiksiz yerel kısma bölgeli bir IPS ekran olarak göründü.

Sony ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.