Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rus Eğitim Kanalında Cinegy Yazılımı ve Sunucuları
Rus Eğitim Kanalında Cinegy Yazılımı ve Sunucuları
15.09.2017 15:23

Rusya Eğitim Bakanlığının yeni internet HD kanalı Temocenter, çıkış sinyallerinin işlenmesinde Cinegy yazılımı kullanıyor.

Moskova’daki Temocenter, Eğitim Bakanlığı’nın merkezi teknik eğitim tesisi. Merkezde Moscow Educational adlı yeni bir internet HD kanalı açabilmek için yeni bir otomatik playout/yayın tesisi kuruldu. Cinegy’nin Moskova’daki çözüm ortağı DNK Corporation tarafından geliştirilen, kurulan ve hizmete sokulan merkez, kanal için Cinegy otomasyon sistemi dahil olmak üzere en gelişmiş donanım ve yazılım çözümlerini kullanıyor. 

Temocenter Teknik Destek Başkanı Sergey Spiridonov şunları söyledi: “Cinegy sürekli olumlu kullanıcı değerlendirmelerine dayanan, mükemmel bir marka bilinirliğine sahip, ve NAB, IBC, NATEXPO gibi fuarlarda Cinegy sisteminin neler yapabildiğini görme şansı elde ediyoruz.”

“Bu ilk elden tanıtım ve sunumlar, yeni sistemi otomatikleştirmek için ihtiyacımız olan şeye Cinegy’nin tam olarak sahip olduğu konusunda bizi ikna etti ve ardından proje için ana amaçlarımızı karşılamamızı sağladı. Bu amaçlar kanal kurma sürecini iyileştirmek ve çekimleri hızla arayıp bulacağımız eksiksiz bir arşiv düzenlemek idi. Cinegy yazılımı ile Kraftway sunucular kurmamız, bize yüzde yüz bantsız bir yapım tesisi kazandırdı.

Cinegy otomasyon yazılımı toplam 56tb kapasiteli iki adet Kraftway sunucuda yer alıyor. Sunuculardan birisi veritabanı sunucusu, diğeri ise eğitim projelerinin saklandığı görüntü dosyaları sunucusu olarak kullanılıyor.

Cinegy yazılım paketinin içerisinde Cinegy Archive medya varlık yönetimi; Cinegy Air PRO gerçek zamanlı playout ve çok kanallı otomasyon; Cinegy Convert kod dönüştürme; Cinegy Capture PRO ile çok formatlı görüntü kaydı;  haber odası yapım iş akışı yönetimiyle gerçek zamanlı medya erişimi için Cinegy Desktop var. 

Cinegy ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.