Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design Yeni Atem Streaming Bridge’i Duyurdu
Blackmagic Design Yeni Atem Streaming Bridge’i Duyurdu
18.09.2020 14:05

Blackmagic Design, her ATEM Mini Pro model switcher’den canlı internet yayın kodunu çözen ve onu SDI ve HDMI videoya geri dönüştüren yeni bir dönüştürücü, ATEM Streaming Bridge’yi duyurdu. ATEM Streaming Bridge’nin avantajı, ATEM Mini Pro olan herhangi bir stüdyodan doğrudan yüksek kaliteli video bağlantıları kurmak için yayıncıların kullanabilmesidir. Bu, yayıncıların dünya çapında çok çeşitli yeteneklere erişmelerini sağlar. ATEM Mini Pro’nun video yayını, basit bir video konferans yazılımından çok daha yüksek kalitededir, bu nedenle kullanıcılar herhangi bir internet yayın yazılımı satıcısının işlenmiş logosu olmadan yayın kalitesi elde ederler.

ATEM Streaming Bridge, kullanıcıların her türlü ATEM Mini Pro’dan H.264 sinyal akışı almalarını ve tekrar SDI ve HDMI video sinyaline dönüştürmelerini sağlayan bir video dönüştürücüdür. Bu, kullanıcıların yerel Ethernet ağlarındaki uzak konumlara veya internet üzerinden dünyanın her yerine video gönderebilecekleri anlamına gelir. Çok düşük veri hızlarında daha yüksek kalite için geliştirilmiş H.264 kodeklerini kullanmasıyla bu mümkün oluyor. Yayıncıların ve blogcuların beraber programlarda çalıştığını ve ATEM Mini Pro ile naklen yayın stüdyolarından küresel ağlar oluşturduğunu hayal edin. ATEM yazılım yardımcı programı, kullanıcıların uzaktaki ATEM Mini Pro stüdyolarına e-posta ile gönderebilecekleri kurulum dosyaları oluşturabildiği için kurulumu kolaydır. ATEM Streaming Bridge, ATEM Mini Pro’yu bir naklen yayın stüdyosu olarak kullanmanın en mükemmel yoludur.

İnternet üzerinden YouTube’de canlı yayın için çok kameralı profesyonel yapımlar ve Skype veya Zoom ile yenilikçi, işle ilgili sunumlar oluşturmak, ATEM Mini switcher’lar ile daha kolay. ATEM Mini’yi çalıştırmakla kullanıcılar, çok daha kaliteli görüntüler için 4 adet yüksek kalite video kamera girişi arasında, canlı miksaj yapabiliyor. Veya PowerPoint slaytları ya da oyun konsolları için bir bilgisayar bağlayın. Dahili DVE, heyecan veren resim içinde resim efektleri oluşturmanıza imkan tanır. Bu da yorumlar için mükemmeldir. Ayrıca, çok sayıda video efekti de var. Tüm ATEM Mini Pro modellerinde doğrudan ATEM Streaming Bridge’ye bağlanmak için kullanılabilen canlı internet yayınlama özelliği vardır. Ayrıca, projektörler için HDMI çıkışı da bulunur. Söyleşiler ve sunumlarda, iyi kalite masa üstü ve yaka mikrofonlarını kullanmanız için mikrofon girişleri bulunur.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.