Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DPA Microphones Zor Durumlarda Bile Gerçek Sesleri Yakalıyor
DPA Microphones Zor Durumlarda Bile Gerçek Sesleri Yakalıyor
20.10.2020 10:26

Konu değişken belgeseller ve denetlenemeyen ortamlar olduğunda Yapım Ses Miks Uzmanı Ben Nimkin çeşitli programlara net ve tutarlı ses sağlamak için DPA Microphones kullanıyor. Bunlar arasında Fyre Fraud; Rest in Power: The Trayvon Martin Story; States of Undress; Gaycation ve diğer birçoğu var. Uzmanlık alanı araştırmacı belgeselcilik olan Nimkin, çok duygusal konuşmalar kaydederken ve aşırı zorlu ortamlarda çalışırken yanına hep DPA Microphones alıyor.

 Uganda’da Nil Nehri’ndeki barajda, Şili’deki Atacama Çölü’nde, Kuzey Denizi’nin ortasındaki fırtınada, Nimkin üstün kaliteli, doğal sesler yakalamak için DPA Microphones donanımına güveniyor. Bu donanımda 4017 Shotgun ve 4018 Supercardioid mikrofonlar, 4160 Series Slim Omnidirectional mikrofon ve 4098 Gooseneck mikrofon var.

Nimkin önceden bir dizi farklı mikrofon kullandı, ama DPA Microphones denedikten sonra müptelası oldu. “Çeşitli forumlarda insanların DPA mikrofonlardan övgüyle bahsettiklerini gördüğümü hatırlıyorum. Bütün bu olumlu yorumları okuyunca kendim denemek istedim; ve bunu yaptığım için çok mutluyum. Daha iyi ses kaydeden başka mikrofon yok. DPA Microphones ile kendi kulağımla dinliyormuş gibi hissediyorum ve abartılı veya zayıf çıkan hiç ses olmuyor. İnanılmaz.

Belgesellerin kestirilemeyen doğası, Nimkin’i bir sahneye hazırlanırken çok dikkatli olmaya sevk ediyor. “Mikrofonları sıklıkla görüş alanından gizlemek zorunda kalıyorum, bu nedenle DPA mikrofonları, ince yaka mikrofonu ve kaz boynu tipi olanlar işimi kolaylaştırıyor. Genellikle birden fazla DPA Microphones kuruyorum, çünkü örneğin duygusal bir sahneyi çekerken biri ellerini göğsüne götürüp mikrofonu tamamen kapatabiliyor. Ardından yapımda kurgu uzmanı shotgun mikrofona geçiyor ve seste bir fark olmuyor. Tüm DPA Microphones ürünlerinin sonik tutarlılığı harika. Kurgu uzmanları mikrofonlar arasında kesintisiz olarak geri ve ileri gidebiliyorlar ve hiçbir fark duyamıyorlar. Her şey kristal netliğinde ve eşit derecede dengeli.

Markayla yoğun bir deneyime sahip Nimkin, DPA Microphones’u dayanıklılık ve güvenilirlilik açılarından en yüksek standartlarda buluyor. “Başka mikrofonlarla kırılma ve aşırı koşullarda performans göstermeme sorunları yaşadım. DPA Microphones ürünleri güçlü. Ses kaydetmek için tek bir şansınızın olduğu belgesellerde çalışırken dayanıklı olmaları çok önemli.

Nimkin’e göre DPA Microphones o kadar çok yönlü ki, çok sayıda standart endüstri uygulamasını ve yerleştirme kılavuzunu takip etme gereksinimi duymuyor. “Standart kural iç mekânlarda bir shotgun veya hiperkardioid kullanmamak, ama DPA Microphones ile bunu sürekli yapıyorum ve ses inanılmaz iyi. DPA Microphones ile bir şeyi yapmanın tek bir yolu yok; her yerde kullanılabiliyorlar ve her defasında mükemmel çalışıyorlar.

Nimkin markaya bağlılık duyuyor ve gelecekteki projelerinde DPA Microphones ürünleri ile çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyor. “Bir şeyi olabildiğince en iyi şekilde yapmaya bu kadar özen gösteren bir firmayla etkileşimde olmak çok iyi bir duygu.

DPA Microphones ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.