Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony Memnon DARS.MEDIA Görüntü Alışveriş Sitesi
Sony Memnon DARS.MEDIA Görüntü Alışveriş Sitesi
22.10.2020 11:43

Bir Sony şirketi olan arşivleri dijitalleştirme, onarma ve koruma hizmetleri sağlayan Memnon, profesyonellere çekimleri daha erişilebilir ve keşfedilebilir kılmak için DARS.MEDIA görüntü alışveriş sitesini açtı. 

DARS.MEDIA sitesinin akıllı içerik arama platformu, yaratıcılara ve yapımcılara yapımları için doğru içerikleri ararken karmaşa yaratmayan, özenle hazırlanan içerikler sunuyor. 

Yaratıcı medya profesyonellerine sunduğu yeni içerik lisanslama çözümü, yapay zekâ destekli modern bir arama platformunu üst düzey bir hizmetle sağlıyor. Arşivlerde ilgili içerik bulmak için angarya işlerin bir kısmını ortadan kaldıran DARS.MEDIA, sıra dışı öyküler yaratmaya daha fazla zaman bırakıyor. İçerik lisanslamada iyi bir deneyime sahip DARS ekibi, kullanıcılara doğru içeriği arayıp keşfetmekte, nasıl netleştireceğini belirlemekte ve çevrim içi proje tabloları yaratmakta yardımcı olabiliyor. 

Memnon Başkanı Baku Morikuni şunları söyledi: “Misyonumuzun asıl kısmı yeni içerikler ve yeni öyküler için müşterilerimizin arşivlerini, medya koleksiyonlarını ve kütüphanelerini erişilebilir, keşfedilebilir ve kullanılabilir hale getirmek. DARS.MEDIA ile arşivleri daha keşfedilebilir ve yapım için kolayca lisanslanabilir hale getirmek için bir platform oluştururken, arşiv sahiplerinin koleksiyonlarından en iyi şekilde yararlanmalarına imkan veriyoruz. Ekibimizde hak sahiplerinin çekimlerini paraya çevirmelerine ve yapımcıların otantik arşiv malzemeleriyle bir sonraki projelerini iyileştirmelerine yardımcı olan lisanslama uzmanları var. Çeşitli modeller sunuyoruz; içerik varlıklarının herkese açık alışveriş sitemizde sunulması veya halka açık ve kapalı izlenme için white label (bir başka üretici tarafından üretilen ürün ya da servisi üretici firmanın izniyle kendi ürünü ya da servisi gibi pazarlama) yönetimli hizmet.

Pandeminin arşiv tabanlı yapımları artırdığını ve DARS.MEDIA’nın arşiv sahiplerinin içerik bulmalarını ve yeni kazanç akışları yaratmalarını destekleyerek tam zamanında bir çözüm sunduğunu düşünüyoruz.

DARS.MEDIA hak sahiplerinin içerik varlıklarını paraya çevirmelerine ve tanıtmalarına yardımcı oluyor. Lisanslamaya uçtan uca bir çözüm sağlamanın yanı sıra, marka, içerik ve kullanıcılarına white label yönetimli hizmetler sunuyor. Hak sahipleri alışveriş platformundan yararlanabiliyor ve işletme maliyeti olmadan küresel bir kitleye lisanslama için içerik sunabiliyorlar. Arşiv çekimleri, çekim klipleri, b-roll ve program klibi sahipleri için yeni içerik ve kullanım potansiyeli var. 

Temmuz 2015 tarihinden beri Sony Group’un bir parçası olan DARS, küresel arşiv içeriği uzmanı olan ve medya, eğlence, spor alanlarında en büyük isimlerden bazılarını destekleyen Memnon Archiving Services’ın bir hizmeti. 

Sony Media Solutions Başkanı Hiroshi Kajita şunları söyledi: “Memnon hizmetlerine DARS.MEDIA’nın eklenmesi, Sony Intelligent Media Services bölümünün içeriklerine değer katmaları için her türlü yaratıcı ve profesyonelin gereksinimlerine uyarlanabilen dinamik ve ölçeklendirilebilen çözümler sağlamasına çok iyi bir örnek. Memnon DARS.MEDIA ile yaratıcı medya profesyonellerine çekimleri daha erişilebilir, bulunması kolay hale getiren araçlar ve gereksinimlerine özel diğer hizmetler sağlıyor. DARS.MEDIA’nın yayına başlaması, tüm Avrupa’da iş dünyasındaki dönüşümün itici gücü olacak yeni ürünler ve hizmetlere öncülük etmeye devam etme misyonumuzun bir göstergesi.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.