Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Viyana Rabenhof Tiyatrosunda Avantis Mikser
Viyana Rabenhof Tiyatrosunda Avantis Mikser
21.10.2020 12:40

Viyana’daki Rabenhof Tiyatrosu, bu kez yeni bir 64 kanallı Allen & Heath Avantis mikserle kapılarını yeniden izleyicilerine açmaya hazırlanıyor.

1920’lerde işçi sendikası toplantı salonu olarak inşa edilen Rabenhof, 1990 yılında tiyatroya çevrildi ve 2008’de komple tadilata girerek art-deco karakterinin çoğu onarıldı. Tiyatro modern tiyatro ve müzikallerden kuklaya ve barok operaya kadar değişen çeşitlilikte deneyimler sunmasıyla ün kazandı. Hemen her gün Rabenhof Tiyatrosuna yeni bir performans getirdiği için, ses sorumlusu Josch Russo kısa kurulum süreleriyle ve konuk mühendislerle çalışmaya alışkın. Mekan eski dijital mikserini emekli etmeye karar verdiğinde, hız ve kullanım kolaylığı öncelikli unsurlardı.

Allen & Heath’in Avusturya distribütörü ATEC’in demoları ve danışmanlığının ardından Josch en son Avantis konsoldan almaya karar verdi: “Avantis boyut ve kanal sayısı bakımından tiyatromuza mükemmel uydu. Kullanımı kolay ve kullanıcıya kendini açıklıyor.” 

Tiyatronun aldığı Avantis, Dyn8 dinamik EQ ve Allen & Heath’in DEEP sinyal işleme emülasyonları dahil eksiksiz dPack güncellemesi içeriyor. ATEC Pro Genel Müdürü Manfred Prochazka ekledi: “Avantis’in sahne yönetim araçları Rabenhof Tiyatrosu ekibine ihtiyaç duyduğu esnekliği sunuyor ve ikiz dokunmatik ekran ile hoş kullanıcı arayüzü çalışmayı keyifli hale getiriyor. Ses kalitesi etkileyici, ve yönlendirme ile gösteri denetimi bakımlarından orta boy mekanlara birçok olanak sunuyor.

Tiyatronun sahnelemeye olan dinamik yaklaşımını yansıtan GX4816 genişletici, ana sahne üzerinde I/O sağlıyor ve bir çift portatif DX168 sahne donanımı sayesinde Josch gerektiğinde kolayca ek soketler yerleştirebiliyor. Böylesine yoğun bir mekanın gereksinimlerini karşılayacak diğer bir ek olan 8 fader’li IP8 uzaktan kumanda, bir yönetmenin provalar sırasında belli mikrofonları ve playback’i yönetmeye ihtiyaç duyması gibi teknik olmayan kullanıcıların sistemi kullanması gerektiği senaryolarda kolay denetim sağlıyor. Avantis’e takılan bir Dante kartı, çok kanallı kaydı ve tiyatronun ses sistemine yeni katılan bir Shure Axient kablosuz mikrofon setiyle bütünleşmeyi kolaylaştırıyor. 

Allen & Heath ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.