Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Futbolcu Performans Takibinin Analizinde ChyronHego TRACAB Optik Takip Sistemi
Futbolcu Performans Takibinin Analizinde ChyronHego TRACAB Optik Takip Sistemi
20.10.2020 13:09

ChyronHego, Dutch Eredivisie’ye yeni 2020/21 sezonunda da dünya kalitesinde spor teknolojileri sağlamaya devam edecek. Bu anlaşmanın altında, Hollanda’nın en önde gelen futbol ligine iki yıldır sağladığı TRACAB optik takip sisteminin başarısı yatıyor. 

2018 yılından bu yana 18 adet Dutch Eredivisie futbol kulübünün on sekiz stadyumunun tamamı, maç sahasındaki her hareketi yakalamak için gelişmiş yapay zekâ (AI) ve otomatik öğrenme teknikleri kullanılan TRACAB bilgisayarlı görüntü kameralarıyla donatıldı. Her saniye tüm futbolcular ve top için ortalama 25 konumun kaydedildiği çözümle, her maçta 3.5 milyondan fazla veri noktası elde edildi. 

Toplanan tüm fiziksel, konum ve taktik verileri, taraftarların ilgisini arttırmak için çok çeşitli uygulamalara ve SciSports tarafından sağlanan yepyeni bir veri analiz platformunun kullanılmasına imkan sunuyor. Bu veri zenginliği antrenörlere, teknik direktörlere ve görüntü analistlerine izleme ve analiz için tek bir platform ve arayüz sağlıyor. Böylece diğer takımlarla karşılaştırmak için kendi takımlarının performanslarını daha etkin olarak değerlendirebiliyor ve taktik geliştirmek için alanlar belirleyebiliyorlar. 

ChyronHego ayrıca Eredivisie futbol takımlarına, dünya futbolunun çoğunda standart hale gelen Coach Paint görüntü analiz ve sunum aracını da sağlıyor. Bu güçlü yazılım, maç görüntülerinin üzerine yüksek kaliteli grafiklerin çok hızlı bir şekilde yerleştirilmelerine imkan vererek, futbol teknik ekibinin bir maçın önemli unsurlarını görsel bir şekilde daha kolay açıklamasına yardımcı oluyor. Böylece tüm takım ve her bir oyuncu, daha etkin bir şekilde öğrenebiliyor, taktik farkındalıklarını ve yeteneklerini geliştirebiliyor. 

ChyronHego ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.