Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SES, Microsoft Azure Orbital’in Yeni Bağlantı Ortağı Oldu
SES, Microsoft Azure Orbital’in Yeni Bağlantı Ortağı Oldu
21.10.2020 13:15

SES, Microsoft’un ağ operatörlerinin uydu kapasiteleriyle iletişim kurmalarına ve kontrol etmelerine, verileri işlemelerine ve operasyonlarını doğrudan Azure içinde ölçeklendirmelerine olanak tanıyan yeni yönetilebilir hizmeti olan Microsoft Azure Orbital’in, MEO (Orta Dünya Yörüngesi) bağlantı ortağı olduğunu duyurdu. Bu entegrasyonun, SES’in bulut öncelikli stratejisinin bir parçası olarak şirket hizmetlerinin ve operasyonlarının dijital dönüşümünü önemli ölçüde ilerletmek amacıyla, Azure kullanımını hızlandıran ve genişleten, iki şirket arasındaki çok yıllı anlaşmanın bir parçası olduğu belirtildi.

İki şirket, Microsoft’un uzaydaki yeni bulut ekosisteminin öncüleri olarak, SES’in MEO ve Dünya Gözetim (Earth Observation) segmentleri için dağıtacağı ve yöneteceği Azure Orbital yer istasyonlarına ortak yatırım yapacak. İlk MEO ve Dünya Gözetim ağ geçitleri Amerika Birleşik Devletleri’nde sırasıyla Phoenix, Arizona ve Quincy, Washington’da yer alacak. SES’in yeni nesil MEO iletişim sistemi olan O3b mPOWER gücüyle SES ve Microsoft, çeşitli telemetri, izleme ve komut (TT&C) sistemlerini ve veri yer istasyonlarını Microsoft’un Azure uç siteleriyle sorunsuz bir şekilde birlikte konumlandıracak.

Hem SES hem de Azure ağlarının entegrasyonu, O3b mPOWER müşterilerine Azure bulut hizmetlerine “tek duraklı” erişim sağlayacak. Microsoft’un küresel ağı üzerinden yönlendirme ve gelişmiş güvenlik, SD-WAN ve diğer ağ işlevleri gibi katma değerli, bulut tabanlı yönetilen özelliklerini hizmet zincirine ekleme seçeneğiyse, SES müşterilerinin iyileştirilmiş ağ performansından yararlanabileceği ve yeni gelir fırsatları için ihtiyaç duydukları pazar, esneklik ve ölçeklenebilirliğe ulaşabilecekleri anlamına geliyor.

Microsoft Corp Azure Networking İş Ortağı Program Yöneticisi Jeff Cohen ise şunları söyledi: “Azure Orbital’in faaliyete geçmesiyle birlikte iş ortaklarımızın müşterileri verilerini, Azure’a aktarabilecekler ve burada verilerin pazar lideri veri analitiği, jeo-uzamsal araçlar ve makine öğrenimi hizmetleriyle anında işlenebilmesi yoluyla ağlarına başka bir otomasyon ve zekâ katmanı eklemiş olacaklar. Ayrıca, SES’in O3b mPOWER iletişim sistemi, SES’in bulut odaklı stratejisinin kanıtıdır, endüstri standartlarına ve düzenlemesine odaklanır ve geleceğe yönelik bağlantı vizyonumuzla uyumludur. Bu projeyi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.