Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Konvision 8K Monitörler Satışa Sunuldu
Konvision 8K Monitörler Satışa Sunuldu
21.12.2020 14:43

Konvision 8K HDR monitörlerini  8192x4320 60P’ye kadar Quad Link 12G-SDI, 4096x2160 60p’ye kadar Single Link 12G-SDI desteği ile satışa sundu. SFP Giriş kafesi, SDI üzerinden 4K’yı desteklemekte. Uzlaşımlı video işlem teknolojisi ile 8K HDR monitörler kullanıcılara gerçek dünya deneyimi sağlıyor.

Konvision monitörler; canlı spor, sarsıntılı kamera çekimleri, akan altyazılar gibi hızlı hareket eden görüntülerin bulanık, testere dişi ve diğer sorunlarını önleyen teknolojisi ile daha net ve pürüzsüz görüntüler sağlamakta. 

Lightspace ve Calman kalibrasyon yazılımı ile uyumlu olan Konvision monitörleri, hassas bir renk elde etmek için profesyonel seviyede K10-A probu uyguluyor. Monitör ayrıca CA210, CA310, CS200, CR100, CR250, X-Rite i1 Ekran dahil olmak üzere evrensel renk ölçerlerle de kullanılabilir.

Konvision KUM 4K, 8K ve KVM-6X serilerinin HDR desteği bulunmakta. Ayarlanabilir HDR modları arasında Rec 2020 renk gamı ile PQ (ST2084), HLG bulunuyor. 

Dörtlü görüntü (Quad View) için 4x bağımsız SDI kaynakları veya 3x bağımsız SDI kaynakları ve 1x HDMI farklı frekans oranlarına sahip, farklı SDI veya HDMI formatı giriş opsiyonları bulunuyor.

Karanlık alanlarda parlaklık ve kontrast oranını artıran “Siyah Uzatma” işlevi, giriş sinyalinin daha fazla gölge ayrıntısını gösterebiliyor. Siyah Uzatma, eksik bilgileri önlemek için karanlık alanların gölge ayrıntılarını  tekrar kontrol etmek için kullanılabiliyor.

Konvision 8K ve 4K monitörler, HDR ve SDR yan yana karşılaştırma sağlıyor. Bu işlev, kullanıcıların aynı ekranda HDR ve SDR arasındaki farkı karşılaştırmasına ve daha fazla resim ayrıntıları görmelerine olanak sunuyor.

SDI ve HDMI  waveform, vektörskop, histogram desteği bulunuyor. Parlaklık önceden ayarlanmış değere ulaştığında veya bu değeri aştığında, aşırı pozlama alanları kırmızı olarak işaretleniyor.

Monitörlerde aynı zamanda kamera operatörünün mümkün olan en keskin resmi elde etmesine olanak sağlayan odaklama yardımı bulunuyor, bu sayede keskin kenarların ekranda göründüğü yerleri kırmızı renkle işaretleyip bilgilendirme mümkün olabiliyor. 

Konvision monitörler hakkında daha fazla bilgi almak için www.baranbilisim.com.tr/tr/Markalar/konvision-tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.