Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Rotolight NEO 2 Kamera Üzeri LED Işık
Rotolight NEO 2 Kamera Üzeri LED Işık
20.09.2017 12:35

Ödüllü İngiliz LED ışık üreticisi Rotolight, endüstride bir ilk olan NEO 2 High Speed Sync (HSS) Flash ve kesintisiz kamera üzeri LED aydınlatma yeniliğini duyurdu. Klasik kamera üzeri flaşlardan farklı olarak geri dönüşüm süresi olmadığı için, kullanıcıların hiçbir çekimi kaçırmamalarını sağlayan, günümüzün modern yüksek kare hızlı kameraları için ideal bir ışık seçeneği.

NEO 2 aynı anda kesintisiz bir “modelleme ışığı” ve HSS (yüksek hızlı senkronize) flaş olarak fotoğrafçıya kısık ışıklı koşullarda kolay odaklama ve kompozisyonu iyileştirme imkanı veriyor. Hareket halindeki portre fotoğrafçıları ve video kameramanları için tasarlanan NEO 2, kesintisiz ışığın her görüleni çekebilme avantajını ve kullanıcılar daha fazla güce ihtiyaç duyduklarında %500 flaş çıkışlı HSS flaş (1/1800’üncü saniye) esnekliği sağlıyor. HSS kullanıcılara nesne ile arka plan arasında güzel ayrımlar yaratmak için geniş açıklıklarla çekim yapma imkanı da veriyor.

Rotolight NEO 2 ile Skyport 2.4 GHz HSS kablosuz flaş alıcısını bütünleştirmek için Elinchrom ile işbirliği yaparak, ayrı bir flaş alıcısı satın alma gereğini ortadan kaldırıyor ve çoklu kamera aydınlatma kurulumları için güvenilirlik, esneklik ve tam denetim sağlıyor. Skyport sayesinde kullanıcılar, Elinchrom tarafından Rotolight için geliştirilen yeni Rotolight HSS verici ile 200 metreye kadar mesafelerde dörtlü gruplarla 10 taneye kadar ışığı kablosuz denetleyebiliyorlar. Canon, Nikon, Sony, Olympus, Panasonic ve Fuji kamera sistemlerine takılabiliyor ve Elinchrom Skyport aygıtları ile uyumlu.

Profesyonel Kameraman Jason Lanier NEO 2 ışığı bir Sony A6500 üzerinde, saniyede 11 kare hızıyla denedi ve flaş her defasında yandı. Geri dönüşüm süresi, ışık kaybı ve güç kaybı hiç olmadı. 

Hem flaş hem kesintisiz modda renk sıcaklığı elektronik olarak ayarlanabilen, Kelvin derece göstergeli NEO 2, daha doğal görünen çekimler için kameramanlara beyaz dengeyi kolayca ayarlama veya ortam ışık ayarlarıyla eşleştirme imkanı veriyor. 

Hafif ve portatif NEO 2, sınırsız yaratıcı denetim için kameranın üzerine veya ayrı olarak monte edilebiliyor. Tüm hızlı ışıkların ve flaşların arasında en uzun pil ömrünü sunan NEO 2, doldurulabilir AA pillerle 85.00 kez tam güçte flaş sağlarken, tipik bir flaş 200 kez yanıyor. Kesintisiz modda önceki modelinden %85 daha parlak olan NEO 2, büyük işler yapan küçük boyutlu bir ışık kaynağı.

Video çekenler için yenilikçi özelliklerle dolu NEO 2, söyleşiler ve film çekimleri için ideal. Güncellenmiş bir CineSFX efekt yazılımı, Rotolight’ın ödüllü video ve film yapım özellikleri (ateş, yıldırım, TV, silah, paparazzi ve diğerleri) ve özel kamera için sönümlenme efekti için Designer Fade özelliklerine sahip.

NEO 2 ışıktaki Rotolight AccuColour LED teknolojisi, mükemmel cilt tonları için göz alıcı renk sunumu sağlıyor. Dairesel şekil, Rotolight’ın dikkat çekici efektiyle doğal yumuşaklıkta, nesneleri olduklarından güzel gösteren efekt sunuyor. 

Rotolight NEO 2 kemer torbası, aksesuar papucu, güç kaynağı ve dört parça filtre paketiyle birlikte tek bir ışık olarak; ya da sert uçuş çantası, sehpaları ve küre kafalarıyla üç adet ışıklı bir takım olarak satın alınabiliyor. Opsiyonel aksesuarlar arasında ise ışık yayıcılar (softbox), yağmurluklar ve 10 parça renk filtresi paketi var. 

Ürün NEO 2 Kamera Üzeri LED Işık
Marka Rotolight
Firma Nefan
Telefon 0212 288 41 39
Web www.nefan.com