Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC Kameralarından Facebook ve YouTube’a Doğrudan Görüntü Akışı
JVC Kameralarından Facebook ve YouTube’a Doğrudan Görüntü Akışı
06.02.2021 22:45

JVC Professional Video, en son aygıt yazılımı güncellemesiyle CONNECTED CAM 500 ve 900 serisi kameralara ek sosyal medya özellikleri kattı. Doğrudan kameradan internete görüntü yapan kameranın ilk üreticisi olan JVC’nin 500 serisi kameralarında çeşitli platformlar ve aygıtlar üzerinde ideal görüntü yakalama için artık vizörün üzerinde dikey ve kare kılavuz çizgileriyle SNS internet görüntü akışı var. Şirket eklediği kolay kurulum ayarları sayesinde GY-HC500 kullanıcıları bir butona tıklayarak Facebook Live ve YouTube’a görüntü akışı yapabilecekler. Aygıt yazılımında GY-HC900 kameralar için RTMPS protokolü de var. 

JVC Professional Video Başkan Yardımcısı Joe D’Amico şunları söyledi: “Yeni aygıt yazılımı güncellememiz internet akışlı görüntü yapımlarındaki öncülük iddiamızı bir kez daha vurguluyor. Bir Facebook Live Solution Partner olarak JVC başlangıçta GY-HM250, şimdi de CONNECTED CAM 500 serisi kameralarla doğrudan profesyonel bir kameradan tam bütünleşik Facebook Live yayını sağlayan tek şirket. Yeni aygıt yazılımı bu işlevi YouTube’a da genişletiyor. Böylece yayıncılardan spor takımlarına, etkinlik koordinatörlerinden işletmelere kadar herkes için en geniş sosyal medya ağlarına kolaylıkla özel etkinlikler, toplantılar ve oyunlar yayınlamak mümkün.

JVC 500 serisi kameralar bu güncellemeyle görüntü akışlarını dikey (606x1080 ve 404x720) ve kare (1080x1080 ve 720x720) formatlarda üretebiliyor da. Bunun için sadece güvenli bölge işaretleyiciler değil, dikey ve kare çözünürlüklü asıl akışlar da var. Daha önce JVC GY-HM250 kamerada bulunan Easy Setup Facebook Live özelliğinden artık bireysel, işletme ve medya sayfalarında gerçek zamanda yayınlamak için GY-HC500 kullanıcıları da yararlanabiliyor. Böylece kullanıcılar artık öncesinde bir dizi yazı yazmak ve ayar yapmak zorunda kalmadan, saniyeler içerisinde görüntü akışı gerçekleştirebiliyorlar. Yeni aygıt yazılımındaki Easy Setup YouTube Live özelliği, sadece doğrudan YouTube’a yayın yeteneği değil, belli bir başlangıç zamanıyla görüntü akışını planlama da sağlıyor. 

JVC, 900 serisi kameraları için RTMPS protokolünü de ekledi. Artık GY-HC900 kullanıcıları doğrudan kameradan Facebook’a güvenilir görüntü akışı yayınlayabiliyorlar. Bu güncelleme sayesinde tüm CONNECTED CAM serisi kameralar dünyanın en geniş sosyal medya ağının görüntü yayınlama uygulamasıyla tamamen uyumlular.

FEC (Forward Error Correction) ileriye dönük hata düzeltme ve ID (Stream Identifier) akış tanıma gibi SRT tabanlı görüntü akış güncellemeleri de ekleyen bu yeni aygıt yazılımı, JVC Professional Video web sitesinden ücretsiz indirilebiliyor. 

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.