Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sachtler aktiv8 İsviçre Alplerinde
Sachtler aktiv8 İsviçre Alplerinde
07.02.2021 23:21

Macera dolu doğa ve zorlu spor çekimlerinde uzman yapım ikilisi Moritz Sieber ile Elias Rüetschi, otantik öykü anlatımı ve duygular üzerinde odaklanarak film çekmek için açık hava sporları konusundaki ortak tutkularından yararlanıyorlar. Yapım şirketleri PeakFrames, FC Baset, Swiss Railway ve Transa Backpacking gibi müşterileri için enerjik ve eğlenceli içerikler yaratıyor.

Fransız spor donanımları markası Salomon’un isteği üzerine İsviçre’nin uzak ve kayalık Alpstein (Appenzell Alplerinin bir alt grubu) dağlarında patika koşucularını çekmek için Moritz ve Elias, flowtech75 ve Syrip kızak ile birlikte aktiv8 hidrolik kamera hareket kafasını kullandılar. aktiv’in hafif tasarımı ve hassas denetimi sayesinde ekip yükseklerdeki etkinliği son derece pürüzsüz, alçak açıdan çekimlerle takip etti.

Pürüzsüz ve sarsıntısız

Moritz anlattı: “Dağlarda çalışırken çok pürüzsüz ve sarsıntısız kamera hareketleriyle hafif kurulum arasında bir denge kurmamız gerekiyor. Bu sıklıkla ödün vermeyi gerektiriyor, ama aktiv kafa ve flowtech tripod ile işimize çok yarayan bir denge kuruyoruz. Sırtımızda donanımla çok yürümemiz, kayak yapmamız, snowboard veya dağ bisikleti kullanmamız gerekiyor. Sırtınızda 15 kilo yükle bir dağın tepesine yürüdüğünüzde çekim yapamayacak kadar yorulursunuz, bu nedenle hafif bir kit önemli. Dağın tepesinde tamamen yorgun değil, yaratıcı olmaya yetecek kadar dinç olmak istersiniz. Canon C200, Wooden Camera donatım, Anton/Bauer Titon piller ve bir SmallHD monitör içeren Sachtler donanımımız bize hafif bir kurulum, iyi görüntüler ve bütün gün çalışmaya yetecek enerji sağlıyor.

Hafif ve dinamik

Hafif ve dinamik olmak için yanınıza almamanız gereken şey kızak. Moritz devam etti. “Bazı hareketler için kızak kullanabilmek görüntüleri çok ilginç hale getiriyor. Ama dağlar gibi aşırı ortamlara kızak götüremiyoruz; kurulumu çok uzun sürüyor. Aktiv üzerindeki SpeedSwap sistemi tripod ile kızak arasında geçiş yapmayı hızlandırdı. Bu fazladan zaman bizim yaratıcılığımıza katkıda bulunuyor.

Doğru yükseklikten çekim

aktiv kafadaki SpeedLevel, bir küre kelepçesini ayarlamak için tripodun altına erişmek zorunda kalmadan kameranın yükseklik düzeyini hızla belirlemenin yeni ve benzersiz bir yolu. Moritz şunları söyledi: “Bu sistemle çalışma hızımız bizi şaşırttı. Pürüzsüz hareket ediyor, kullanımı çok kolay ve son derece hızlı. Kullanımı doğal. Bir gün içerisinde aşağıya eğilip küre kelepçesini kavramak yerine sadece kafanın ön tarafındaki bir kolu kolayca kaldırarak çalışmaya alıştım.” 

Yerden çekim

aktiv kafanın küre kelepçesi gerektirmemesinin diğer bir avantajı, flowtech tripodun yere kadar alçaltılabilmesi. Moritz sözlerine ekledi: “Çok sayıda alçak açılı çekim yapmak zorundaydık. Normalde bunları elde çekecektik ama bu bir tripod üzerindeki kadar sarsıntısız olmuyor. aktiv ile kısıtlama veya sınırlama olmadan yere kadar alçalabildik. O kadar hızlı ve kolay ki, ilginç alçak ve geniş açılar yaratmak için çok kullandık. Koşucuların ayakkabılarının kameraya doğru geldiği yakın kadrajlı geldiği çekimler için, uzun çalıların ortasına kadar alçalttığımız kameraya doğru koşan ayakkabılarla, başka hiçbir sistemle yapamayacağımız, çok iyi çekimler oluşturduk.” 

Sachtler ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.