Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Grass Valley LDX C86N Serisi UHD Kameralar
Grass Valley LDX C86N Serisi UHD Kameralar
24.11.2017 11:26

Küçük boyutlu LDX C86N Compact Series, kendine yetebilen gerçek 4K UHD kameralardan oluşuyor ve mevcut LDX 86N serisini genişletiyor. Üç adet 3840x2160p 4K Xensium CMOS sensör ve DPM (Dynamic Pixel Management) işlevini kullanarak, gerçek 4K UHD (3840x2160) ve gerçek HD (1920x1080) görüntü yakalama sayesinde küçük boyutlu kameraları yeni bir performans düzeyine yükseltiyor. LDX C86N serisi, diğer LDX 86 serisi ve LDX 86N serilerindeki kameralar gibi tanıdık GV-eLicence ile yükseltme imkanı veriyor.

Seride 5 model var; LDX C86N WorldCam, LDX C86N 4K, LDX C86N Universe, LDX C86N HiSpeed ve LDX C86N XtremeSpeed. Kullanıcılar GV-eLicence programı ile tüm LDX C86N serisini yüksek çözünürlük, yüksek hız ya da her ikisiyle de yükseltebiliyorlar. 

LDX C86N WorldCam

LDX 86N WorldCam kameranın tüm yapım formatlarının (HD/PsF/3G) yanı sıra, GV-eLicence ile doğrudan gerçek 4K (LDX C86N 4K) ve doğrudan 3X HD (LDX C86N HiSpeed) veya 6X HD73X 3G (LDX C86N XtremeSpeed) kameralara ve ardından tüm LDX 86N serisi formatlara (LDX C86N Universe) yükseltme imkanı veriyor. 

LDX C86N 4K

LDX C86N WorldCam’e gerçek 4K UHD (3840x2160p) çekim yeteneği ekliyor. 

LDX C86N Universe

En geniş esneklik ve donanımdan en iyi şekilde yararlanma için, tek kameradan 1x/3x/6x gerçek HD, 1x/3x gerçek 3G ve 1x gerçek 4K olarak ayarlanabilen “evrensel format” desteği sunuyor. 

LDX C86N HiSpeed (HS)

LDX C86N WorldCam’in tüm yapım formatlarının yanı sıra, süper ağır çekim için 1x/3x gerçek HD çekim imkanı veriyor. 1x/3x/6x HD ve 1x/3x 3G (LDX C86N XtremeSpeed) formatlara yükseltilebiliyor ve 1x gerçek 4K (LDX C86N Universe) işlevi eklenebiliyor.

LDX C86N XtremeSpeed (XS)

Süper ağır çekimler için LDX C86N HiSpeed kameraya 6x HD ve 1x/3x 3G çekim özelliklerini ekliyor, ve 1x gerçek 4K (LDX C86N Universe) çözünürlüğe yükseltilebiliyor. 

Sistem kameralarının yanı sıra birçok uygulamada küçük ve etkin maliyetli ek veya alternatif kameralar kullanılıyor. Ancak bugüne dek 4K UHD uygulamalarına yönelik küçük boy kameralar, büyük sistem kameralarının esneklik ve performans düzeylerine sahip değillerdi. Kameraların uzaktan kumandalı pan/tilt kafasına veya kızaklı ray sistemine monte edildiği bu uygulamalarda, bir sistem kamerasının interkom bağlantısı, el tutma şeridi, omuz desteği ve vizör yuvası gibi bazı tipik özellikleri gerekmiyor. Öte yandan daha hafif ve küçük bir kamera gövdesi, montaj kolaylığıyla bu tip uygulamalarla daha iyi bütünleşiyor. Ayrıca küçük yapılı kameralar, büyük olanların kullanışsız olduğu çekim koşullarında kullanılabiliyor. Bunlar arasında bir motor yarış pisti veya olaya çok yakın diğer tehlikeli kamera konumları var.

Bir Belden markası olan Grass Valley LDX C86N Compact Series kameralar, mümkün olan en keskin hatlı ve temiz görüntüler istendiğinde gerçek 4K UHD, 3G ve HD çekim sağlıyor. Daha az özelliklere sahip olan kameralar, sahada GV-eLicense lisanslarıyla 1 günlük, 7 günlük veya kalıcı olarak daha ileri özellikli modellere yükseltilebiliyor. 

LDX C86N Compact Series kameralar, LDX 86N sistem kameralarının bütün kontrol özelliklerini ve aynı görüntü performansını, daha küçük bir pakette sunuyor. Bu yer kısıtlaması olan alanlardan ve açılardan aynı düzeyde kalite üretilmesini sağlıyor. Böylece küçük boyutlu 4K UHD kameralar gereken tüm uygulamalar için yeni bir görüntü performansı ve işletme esnekliği düzeyi elde ediliyor. 

LDX C86N serisi kompakt kameralar uzaktan kumandalı kafalar, ray sistemleri, Spidercam’ler ve jiroskopik sabitleme sistemleriyle birlikte kullanılabiliyor. Büyük ve pahalı sistem kameralarının yerine küçük kameralar kullanma ihtiyacının nedeni, maliyet/verimlilik oranı da olabiliyor. Bu uygulamalar arasında, küçük kameraların stüdyolarda robotik kafalara, sabit platformlara, Steadicam sistemlerine, kamera vinçlerine veya 3D sistemlere monte edildiği durumlar da var.

Tipik olarak gereken arabirimlerin tamamı, LDX C86N kameraların kafasında yer alıyor. Ayrıca GV-eLicence lisanslarının, aygıt yazılımı güncellemelerinin ve sahne dosyası kaydının yönetilmesi için bir USB bağlantısı gibi çeşitli yeni arabirimler de satın alınabiliyor. Kameralardaki HDMI arabirimi, HDMI veya DVI arabirimli bir HD ekrana bağlantıyla bu ekranın kamera vizörü veya takip ekranı olarak kullanılmasını sağlıyor. LDX Compact kameraların kullanım kolaylığı, kullanıcılara yaygın kullanılan işlevlere hızla erişme imkanı veren modern bir menü yapısıyla daha da geliştirildi. 

LDX C86N Compact Series kameralar Ethernet tabanlı C2IP kamera kontrol sistemleriyle tamamen bütünleşerek uzaktan kumandalı yapım yeteneklerine güçlü bir bağlantı sağlıyor. Bu akıllı özellik, IP üzerinden tamamen dijital uzak tally protokolü DigiTally içeriyor ve herhangi bir IP bağlantısı yoluyla tüm kamera kontrolleri üzerinde eksiksiz uzaktan kumanda sağlıyor. 

Ürün LDX C86N Serisi UHD Kameralar
Marka Grass Valley
Firma Konatus
Telefon 0216 706 11 00
Web www.konatus.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi