Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Alman nhb Erişimini FilmLight Baselight ile Genişletiyor
Alman nhb Erişimini FilmLight Baselight ile Genişletiyor
04.12.2017 16:46

Post prodüksiyon konusunda eksiksiz hizmet veren nhb, iki yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi; Hamburg’da nhbNEXT adlı ikinci stüdyosunu kurdu ve Münih’te erişim alanını genişletti. Bu iki yeni ve küçük tesis, firmanın Berlin, Hamburg ve Dusseldorf’taki mevcut merkezlerine eklendi.

Şirkette çalışan 110 kişilik yaratıcı ekipte yer alan profesyoneller, hareketli resim post prodüksiyon hizmetleri, üst düzey görsel efektler, reklam ses prodüksiyonları, Baselight ile renk derecelendirme konularında uzmanlar. Şirketin beş tesisi ortak bir ağla birbirlerine bağlı oldukları için, içeriklere her yerden erişilebiliyor.

nhb renk uzmanları ekibinde Pana Argueta, Julien von Schultzzendorff, Mike Friedland ve 20 yıl önce Münih kentinde ARRI’de telesine asistanı olarak işe başlamış olan efsanevi renk uzmanı Biggi Klier var.

nhb renk ekibi, ileri özellikleri nedeniyle Baselight’ı seviyor. Tüm sistemleri ağa bağlı olduğu için bir yerde projeye başlayıp başka bir yerde tamamlayabiliyorlar; bu sırada müşteriler istedikleri yerde oturup izleyebiliyorlar.

Ekip sunucu sistemi yoluyla projelere her yerden erişebiliyor. Örneğin Limango reklamının renk derecelendirme işlemine Münih’te başlanıp Hamburg’da devam edildi ve tamamlandı. Sonunda bambaşka bir görünüm elde edilse de, görüntü yönetmeni ve kurgu uzmanı ile aynı LUT’ları alıp kullanabilmek yararlı bir özellik.

Şirket Londra’da The Mill ile Almanya için ayrıcalıklı bir çözüm ortaklığı kurdu ve Baselight işlevlerini kullanarak gerçek zamanda uzaktan HD renk derecelendirme imkanı sağladı. Böylece bir Alman yönetmen veya müşteri özellikle belli bir Mill renk uzmanını tercih ederse, Londra veya ABD’ye seyahat etmesi gerekmiyor, Almanya’da istediği yerden aynı odadaymış gibi Baselight oturumuna katılabiliyor.

Baselight uzaktan ve internete bağlı iş akışları sağlamanın yanı sıra nhb ekibine günlük temelde çok sayıda özellik ve avantaj getiriyor. Projelerde müzik klipleri, sinema filmleri ve reklamlar oluyor. Tanınmış renk uzmanı Pana Argueta, The Way You Used to Do için Queens of the Stone Age videosu üzerinde Yönetmen Jonas Akerlund ile birlikte çalıştı ve bugün aynı yönetmenle beraber 20th Century Fox için önemli bir sinema filminin renk derecelendirme çalışmasını yapıyor.

FilmLight ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’I arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.