Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Adobe After Effects için Toolfarm RenderGarden Görselleştirme Eklentisi
Adobe After Effects için Toolfarm RenderGarden Görselleştirme Eklentisi
04.12.2017 16:50

Görüntü, VFX, 3D ve hareketli grafik yazılım uygulamaları firması Toolfarm, Mekajiki tarafından geliştirilen Adobe After Effects CC (Mac ve Windows) için RenderGarden yazılım eklentisini sunuyor. Görselleştirme (render) hızlarını 3 katına kadar arttıran RenderGarden, zaten var olan sistem donanım işleme gücünü kullanarak hareketli grafik ve görsel efekt iş akışlarının hızlarına ivme katıyor.

RenderGarden, After Effects’te çoklu işleme avantajından yararlanarak tek bir bilgisayar üzerinde görselleştirme hızını %300’e kadar yükseltiyor. Tek sistem iyileştirmenin yanı sıra RenderGarden tek bir ağ üzerindeki çok sayıda sistemin sinyal işleme gücünü yükseltmek için sınırsız görselleştirme noktası sunuyor. Bu özellik büyük QuickTime filmlerini, AVI filmlerini ve resim dizilerini çok hızlı görselleştirmek için ideal. Arka planda çalışan RenderGarden, After Effects kullanıcılarının kesintisiz çalışmalarını sağlıyor. RenderGarden ayrıca MP4 ve QuickTime filmlerine otomatik görselleştirme sonrası kod dönüştürme de sağlıyor.

Mekajiki CEO’su Matt Silverman şunları söyledi: “RenderGarden, tasarım ve prodüksiyon şirketimiz Swordfish’te güncel bir çok kullanıcılı After Effects projesinden doğdu. Ekip tesis dışında 6K çalışıyordu ve dahili görselleştirme sistemimize erişimi yoktu. Büyük boyutlu dosyalar yüzünden hızla tıkanıklık yaşamaya başladık. Bir görselleştirme sistemi kurmak zaman alacak ve bütçemizi aşacaktı. Ekibimiz görselleştirme kurulumumuz için yazdığımız kodu biraz değiştirdi. Sonuç olarak After Effects için basit bir dağıtık görselleştirme aracı elde ettik. Kullanmaya başladıktan sonra RenderGarden üzerinde bazı ince ayarlar yaparak, Toolfarm aracılığıyla After Effects camiasıyla paylaşmanın heyecanını yaşadık.

En Çok Okunanlar
Dergi