Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Özbekistan Televizyonuna Panasonic Kameralar
Özbekistan Televizyonuna Panasonic Kameralar
16.12.2017 12:45

Özbekistan Ulusal Radyo ve Televizyon Şirketi, ana yayın merkezinde ve ülkeye dağılmış 12 bölgesel stüdyosundaki donanım güncellemesi projesi kapsamında büyük bir yayın altyapısı yenilemesi için ana üstlenici olarak Alman sistem bütünleştirici BFE Studio und Medien Systeme GmbH firmasını seçti.

Donanım yenileme projesi için seçilen Panasonic kameralardan toplam 42 adet AK-UC3000 4K stüdyo kamerası, 15 tane AJ-PX270 el ENG kamerası ile birlikte NRTV’nin yayın merkezinde, bölgesel stüdyolarında ve dış yayın araçlarında kullanılacak. 

Projede 34 adet Panasonic AK-HRP1000 uzaktan kumanda paneli kurulacak ve 8 diğer AJ-PX5000 kamera iki yeni haber stüdyosunun olduğu binada çekim yapacak. Sistem bütünleştirici BFE, stüdyo dışında görüntü çekimleri için 34 adet AJ-PX380GF ve 25 adet AJ-PX800GF P2HD kamera sağladı. 

Merkezi, devlet yayıncısı olarak NRTV, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’teki yayın merkezlerinde 14 ulusal ve 12 bölgesel kanalı işletiyor.

Proje kapsamında merkezi denetim odasındaki SD teknolojinin IP-TV teknolojisiyle değiştirilmesi, ve modern bir HDTV/IP yapım ortamı yaratılması var. 100 tane kurgu iş istasyonu merkezi arşive bağlanacak; arşiv 12 bölgesel stüdyoya bağlanan bir MAM sistemi ve bir LTO robotik bant sistemi ile yenilenecek.

Projede üç HD stüdyo ve iki haber stüdyosu kurulup yanlarında 60 iş istasyonlu haber odası olacak. Mobil yapım araçları da güncellenecek. Proje süregiden televizyon hizmetlerini kesintiye uğratmadan gerçekleştirilecek. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı Yayıncılık’ı arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.