Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > AWS Elemental Delta Görüntü Dağıtım Platformu
AWS Elemental Delta Görüntü Dağıtım Platformu
16.01.2018 12:11

AWS Elemental Delta, dahili ve harici IP ağlar üzerinde çok ekranlı görüntülerin kazanca çevrilmesini, yönetilmesini ve dağıtımını iyileştirmek amacıyla tasarlanan bir çoklu ekran görüntü dağıtım platformu. JIT (Just in Time) görüntü paketleme ve akıllı ön bellek yönetimiyle platform, ağ bant genişliği optimizasyonu, profil yönetimi ve hedefe yönelik reklam ekleme gibi gelişmiş özelleştirme ve denetimle zaman kaydırmalı TV ve gerçek zamanlı içerik dağıtımı için eksiksiz bir çözüm sunuyor. AWS Elemental Delta orijin işlevi AWS Elemental görüntü işleme ürünleriyle kesintisiz bütünleşerek, ödemeli TV işletmecilerinin ve içerik sağlayıcıların içerik dağıtımını genişleten, OTT hizmetlerini ve yeteneklerini zenginleştiren, görüntü dağıtım maliyetlerini azaltan görüntü dağıtım altyapıları kurarak varlıkları paraya çevirmelerine imkan veriyor. 

Doğrusal olmayan TV hizmetleri

Müşteriler geniş çeşitlilikte zaman kaydırmalı televizyon hizmetleri ve en yüksek kalitede kullanıcı deneyimi ile memnun edilebiliyor. Doğrusal sinyallerle Start-over-TV, Catch-up-TV, nPVR delayed TV, Pause TV ve VoD varlık yaratma arasında kesintisiz geçişler yapılabiliyor.

Optimize içerik dağıtımı

Belli bir andaki ağ koşullarına en uygun şekilde içerik dağıtılarak, bellek ve bant genişliği masrafları azaltılıyor. Aygıta ve içeriğe özel kurallarla, görüntüler bit hızı, çözünürlük, ses formatı, yazılar ve kanal sayısına göre optimize ediliyor. Sonuç olarak en iyi kullanıcı keyfi ve en düşük dağıtım maliyetleri elde ediliyor.

Kaliteli içeriği paraya çevirme

Reklam ekleme, kaldırma ve yer değiştirme yetenekleri, hem canlı hem de VoD içerikler için hedefe yönelik reklam verme imkanı sunuyor. DRM paketlemede gömülü şifreleme ve şifre çözme özellikleri de var. 

Evrensel giriş desteği

Microsoft Smooth Streaming, HLS ve RTMP standart akış protokolleri ve MPEG-TS kaydedilebiliyor. VoD için MP4 formatları da destekleniyor.

Çoklu çıkış formatları

İsteğe göre çeşitli oynatıcı cihazlara ve platformlara yönelik çok sayıda çözünürlükte ve bit hızında çıkışlar yaratılabiliyor. 

Gerçek zamanda içerik kararları

İçeriğe özel kurallara bağlı olarak her durum için ayrı içerik karartma, içerik değiştirme ve hizmet kalitesi kararları verilebiliyor. İçerik kalitesiyle ilgili ayarlar yayın sırasında yapılarak, ağ bant genişliği kullanımı eksiksiz denetlenebiliyor.

Hedefe yönelik reklam yenileme

İzleyicilerin coğrafi konumu ve oynatmada kullanılan aygıtların tipi gibi özel kurallarla tek veya hedefe yönelik reklamlar için aynı canlı, yakın ve VoD içerikleri isteğe göre kişiselleştirmek mümkün.

Paraya çevirme iş akışını sadeleştirme

Klasik televizyon izlemeye denk bir kesintisiz TV keyfi sağlanabiliyor. HLS, ESAM ve Adobe Primetime gibi birden fazla reklam ekleme yöntemleri kullanılabiliyor. HDS, HLS, Microsoft Smooth Streaming ve TS kayıt ve dağıtım formatları destekleniyor. 

Dijital hak yönetimi

Widevine ve PlayReady için Common Encryption ile MPEG-DASH, HLS (klasik AES, SAMPLE-AES ve Fairplay), PlayReady (HLS ve Smooth Streaming), Adobe Access (HDS ve HLS), veya Adobe pHLS ve pHDS gibi Just in Time DFM desteği var.

Yönetim yükünde azalma

Sistem kurulum ayarları, iş akışı bütünleştirme, görev işleme, çizelgeleme ve önceliklendirme gibi işler için REST / XML.API’ler, SNMP veya sezgisel web web tabanlı arayüzü kullanılabiliyor. AWS Elemental Conductor, tüm AWS Elemental ürünleri için birleşik yönetim sağlıyor.

Ayrıntılı takip ve raporlama

Sistem kaynakları, bant genişliği kullanımı, program izleme, zaman kaydırmalı TV kullanımı, ve dağıtım izlenebiliyor. Gerçek zamanlı raporlama sayesinde tüm ağ ve içerik dağıtım sistemi ayrıntılı ayarlanabiliyor.

Verimli varlık yönetimi

Şablon filtreleme, birden fazla kanala, VoD varlıklarına ve kanal gruplarına uygulanabiliyor. Şablonlar kullanılarak dağıtım önceliği, dağıtım bant genişliği, bellek ve zaman kaydırmalı TV kuralları benzer kanallar ve varlıklara uygulanabiliyor. 


Ürün Delta Görüntü Dağıtım Platformu
Marka AWS Elemental
Firma Baran Bilişim
Telefon 0212 343 13 68
Web www.baranbilisim.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi