Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI’den Franz Kraus Ödül Aldı
ARRI’den Franz Kraus Ödül Aldı
28.03.2019 10:43

Otuz üçüncü ASC Awards gala gecesinde Lukasz Zal Theatrical Award ödülünü kazanırken, ARRI’den Franz Kraus ASC Bud Stone Award of Distinction ödülüyle onurlandırıldı. Ömür boyu başarı ödülü ASC LifetimeAchievementAward ise Robert Richardson’a verildi. 

ASC Bud Stone Award of Distinction ödülüyle onurlandırılan Franz Kraus, uzun zamandır ARRI’de İcra Heyeti Üyesi olup, şimdi de Denetleme Kurulu Üyesi. Bu ödül ASC topluluğuna sıra dışı hizmetler veren ve sinema endüstrisine önemli katkıda bulunan ASC Associate Member üyeye veriliyor. Ödülü takdim eden ASC Başkanı Kees van Oostrum şöyle konuştu: “Kraus’un azmi ve kararlılığı sonuç olarak bu gece burada olan herkesi derinden etkileyen ve ilham veren bir ARRI ALEXA yaratılmasına öncülük etti.

33. ASC Awards ödül töreni Hollywood & Highland’deki Ray Dolby Ballroom’da gerçekleştirildi ve TCM’den Ben Mankiewicsikinci kez sunuculuk yaptı. LukaszZal en iyi sinema görüntü yönetmenliğine verildiği söylenen TheatricalAward’ın yanı sıra, ColdWar filmindeki çalışmasıyla AmericanSociety of CinematographersAward ödülünü de aldı. Academy en/boy oranındaki bu siyah-beyaz dram, ARRI/Zeiss Ultra Prime lensler kullanılan ALEXA XT kameralarla çekildi. Ödülü Zal’ın yerine kameramanı Ernest Wilczynski kabul etti. 

GiorgiShvelidze, Gürcistan’da ALEXA ile çektiği dönem filmi Namme ile SpotlightAward kazandı. SpotlightAward ödülü, sinema salonlarında geniş çaplı gösterime girmemiş, pek ün kazanmamış daha küçük filmlere veriliyor.

Televizyon kategorisinde JonJoffin (Beyond), James Friend (PatrickMelrose), AdrianoGoldman (TheCrown) ödül kazandılar. Beyond ile PatrickMelrose, ALEXA ile çekildi. 

ASC Board of GovernorsAward ödülü, oyuncu ve dublör LoydCatlett tarafından sinemaya yaptığı önemli katkılar nedeniyle JeffBridges’e takdim edildi. Bridges, Scott Cooper’ın CrazyHeart filminde başrol oyuncusu olarak BadBlake’in portresini canlandırmasıyla Oscar ödülünü almıştı. 

ASC CareerAchievement in TelevisionAward ödülü, oyuncu John Dahl tarafından JeffreyJur’a sunuldu. Jur çok sayıda televizyon çalışmalarıyla sayısız ödül kazandı. HBO’nunCarnivale ve Bessie filmlerinde gösterdiği yetenek sayesinde EmmyAwards ödülleri aldı. Last Call ve Carnivale adlı Showtime filmleriyle de ASC OutstandingAchievementAwards ödülüne değer görüldü.

Ömür boyu başarı ödülü olarak sunulan ASC LifetimeAchievementAward, Yazar Yönetmen QuentinTarantino tarafından Robert Richardson’a takdim edildi. Richardson’ın kariyeri kırkıncı yılına yaklaştı ve halen devam ediyor. Hugo, TheAviator, JFK filmlerindeki sinemacılığıyla üç Academy Award ödülü alan Richardson, altı kez de Oscar adayı gösterildi. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.