Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony Medya Hizmetleri Motor Sporlarında
Sony Medya Hizmetleri Motor Sporlarında
18.06.2019 11:05

Dünyanın en büyük motor sporları onay kurulu National Hot Rod Association (NHRA), Sony’den basit bir ricada bulundu; yapım varlıklarının değerini yükseltmek ve zengin öykü anlatımını desteklemek için kullanmak. NHRA’nın teknoloji yöneticisi Mike Rokosa’ya göre kuruluş daha fazla aygıt üzerinde daha fazla içerikle daha çok tüketiciye hızla erişmek istiyor. Mike Rokosa NHRA’nın hayran kitlesinin ilgisini maksimuma çıkarması ve yeni hayranlar oluşturabilmesine imkan verecek bulmacanın tüm parçalarını sağlayacak diğer taraflarla işbirliği yaptığını gördü. 

Sony’nin yapım yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra NHRA, birçoğu kendi özel gereksinimlerine göre oluşturulan veya düzenlenen Sony Intelligent Media Services kullanarak bulut tabanlı dağıtım ağlarına geçmeye karar verdi. Bugün Sony’nin anahtar teslimi teknolojisini kurmuş olan NHRA, bir içerik fabrikasına genişledi.

Bir NHRA yarışına gitmek, benzersiz bir deneyim. Genel bir giriş bileti pistlere eksiksiz erişim sunuyor ve yarışçılar ve ekiplerle etkileşime girilebiliyor, 10.000 komik araba izlenebiliyor. Sony ile el ele çalışan NHRA artık arşiv çekimlerini koruyor, dijitalleştiriyor ve paylaşıyor; sosyal hayranlar için gerçek zamanlı görüntü güncellemeleri yayınlıyor; isteğe bağlı izleyenlere yeni bir içerik akışı sunuyor; bir NHRA yarışının heyecanını hayranlarına her yerde, her zaman ulaştırabiliyor. 

Memnon’un dijitalleştirme ve arşiv yetenekleri sayesinde NHRA 50 yıllık tarihi varlıkları için uygun maliyetli bir çözüme kavuştu. Analog içerikler Memnon ile dijitalleştirildikten sonra, hemen her yerden güvenli erişim ve kolay paylaşım için Sony’nin işbirliği içerisinde çalışılan Ci Media Cloud platformu içinde saklanabiliyor. Ayrıca NHRA hayranları canlı yarışların heyecanını bu sezon başlayan NHRA.TV üzerinde de yaşayabilecek. Bulut tabanlı bir görüntü akış platformu üzerinde çalışan NHRA.TV, Sony Intelligent Media Service Venue kullanarak giderek artan bir yarış görüntüleri içeriğini isteğe bağlı veya canlı sunabilecek.

NHRA büyük liglere göre yönetimsel olarak küçük olduğu için rekabette daha çevik, yaratıcı ve girişimci olması gerekiyor. Sony anında paylaşım, yayın ve dağıtıma yönelik iyileştirilmiş bulut tabanlı bir altyapı ile bunu sağlıyor. 

İşbirliğine dayalı bu bulut platformu sayesinde NHRA’nın her etkinlik için 5TB verileri, yıllık 120 TB içerikleri, kolayca aranabilen zengin üstverilerle etiketlenebilecek. Yüklenen dosyalar acele yayınlanmak için Ci’nin MediaBox özelliği sayesinde yayın ve sosyal medya ekipleriyle güvenli ve kolayca paylaşılabiliyor. 

Bugün NHRA’nın yapım sürecindeki herkesin nerede olursa olsun içeriklere erişebilmesi,  kuruluşun temel sorunlarından birini çözüyor.

İçerik Ci’ye girdikten sonra Ven.ue için paketlenip hazırlanabiliyor. NHRA Ven.ue OTT görüntü akış platformunu yeni medya altyapısının bir parçası olarak kurdu. Ven.ue ile NHRA’nın içerikleri isteğe göre düzenlenebiliyor, yayınlanabiliyor ve paraya çevrilebiliyor, genişleme olanakları yaratılabiliyor, uluslararası alanda görünürlük sağlanıyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.