Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design Fusion 16 Studio’yu Duyurdu
Blackmagic Design Fusion 16 Studio’yu Duyurdu
18.06.2019 11:49

Blackmagic Design Fusion 16 Studio’yu duyurdu. Bu, DaVinci Resolve’de dahili olan Fusion için yapılan tüm geliştirmeleri, Fusion’un bağımsız versiyonunu kullanan VFX sanatçılarına da getiren büyük bir yeni güncelleme. Fusion 16 Studio’nun ücretsiz public beta versiyonu, şimdi Blackmagic Design inernet sitesinden indirilmeye hazır.

Fusion 16 Studio, DaVinci Resolve’de dahili olan Fusion için yapılan tüm geliştirmeleri, Fusion’un bağımsız versiyonuna da getiren büyük bir güncellemedir. Güncellenmiş ve daha modern kullanıcı arayüzünün yanı sıra, kullanıcılara önemli derecede daha hızlı performans da getirmektedir. 3D işlemlerinin hepsinin GPU hızlandırılmış olması, Fusion’u daha da tepkili ve interaktif yapmaktadır. Bunların yanında; zaman efektleri, çözülmeler, stereo 3D araçları, hareket bulanıklığı vektörü, köşe yerleştirme, renk araçları ve bunlar gibi daha düzinelerce GPU hızlandırılmış araç vardır. Düzlemsel ve kamera takip araçları gibi, B-spline ve bitmap mask işlemleri de hızlandırılmıştır. Geliştirilmiş hafıza yönetimi, yüksek araç sayıları içeren büyük kompozisyonları daha güvenilir yapar. Bu yüzden Fusion 16, geçmiştekine kıyasla önemli ölçüde daha hızlı ve güvenilirdir.

Blackmagic Design CEO’su Grant Petty ürün hakkında şunları söyledi: “Fusion 16, bugüne kadar Fusion yazılımı için yayınladığımız en büyük güncellemedir.” “Geçtiğimiz 12 ay boyunca, daha büyük olan DaVinci Resolve teknik ekibi tarafından geliştirilen artırılmış araç setini ve güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü içerir. Daha da heyecan verici olan ise; düzinelerce araç, takipçiler, masklar ve 3D işlemlerine yapılan GPU hızlandırma geliştirmelerinin tümünden, kullanıcıların elde ettikleri devasa performans ve güvenirlik geliştirmeleridir. Çok daha büyük bir teknik ekibin Fusion üzerinde çalışmasının faydalarının şimdi daha net olduğunu sanıyorum.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.