Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic ile Zero Density’den Sanal Stüdyo
Panasonic ile Zero Density’den Sanal Stüdyo
23.10.2019 16:24

Panasonic ile Zero Density ortaklığının ürünü olan uygun maliyetli ve fotoğraf gerçekçiliğinde sanal stüdyo prodüksiyon çözümü, küçük ve orta ölçekli televizyon istasyonları ile içerik sağlayıcılara yönelik. Zero Density Reality Engine sanal prodüksiyon yazılımı ile Panasonic AW-UE150 4K PTZ kamerasının birlikteliği, artık çok daha fazla kişinin sanal stüdyo uygulamalarına erişmesini sağlayan, güçlü, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir çözüm sunuyor. 

Belçika’da üç yüz binden fazla izleyicisine Fransızca içerikler yayınlayan bölgesel televizyon istasyonu Notele, bu birleşik çözümü ilk kullanan kanal oldu. Bir Notele sözcüsü izlenimlerini aktardı: “Ana amacımız kalite olduğu için bu donanımı kullanıyoruz. Birleşik paket sistem bizimki gibi bir TV istasyonu için iyi bir seçenek, çünkü FreeD protokollü takip sistemi kameranın içerisinde bütünleşik, bu sayede ayrı bir takip sistemi gerektirmeyen, uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Yerel televizyon kanallarının bir an önce bu sisteme yatırım yapmalarını öneriyorum. Diğer sistemlere göre bu çözüm kalite ve fiyatta iyi bir geri dönüş sunuyor ve kurulumu çok kolay.

AW-UE150 piyasada PTZF (Position Data Notification) sağlayan ilk PTZ kamerası. FreeD protokolünün uyarlanması sayesinde AW-UE150 sanal stüdyo ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarıyla uyumlu. Bu özellik kullanılarak AW-UE150, Zero Density’nin sanal Reality Engine yapım yazılımına gerçek zamanlı konumlandırma bilgileri sağlıyor. Ardından kamera takip ediliyor ve seri veya IP bağlantıları üzerinden FreeD verileri gönderiliyor.

Panasonic Broadcast & ProAV Avrupa Satış Mühendisi Jaume Miro şunları söyledi: “Yayın PTZ kameraları piyasasında endüstri lideri olarak Panasonic en son küçük boyutlu, ‘hepsi bir arada’ tarzı PTZ kamerasını FreeD protokol standardıyla uyumlu hale getirerek bir ilke imza attı. 4K, yüksek kaliteli AW-UE150 kameramızı Zero Density Reality Engine ile kullanmak, kaliteden ödün vermeden bu üstün sanal teknolojiden yararlanmayı kolaylaştırıyor. Panasonic PTZ kamera serisinin en karmaşık prodüksiyon iş akışlarıyla bile kolayca bütünleşebildiğinin yeni bir göstergesi.

Zero Density Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Ulaş Kaçmaz yorum yaptı: “Gerçek zamanlı sanal stüdyo prodüksiyon çözümlerinde bir uzman olarak Zero Density, her satış, ürün ve çözüm ortaklığıyla endüstrinin önündeki engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Panasonic medya ve eğlence dünyasında uzun zamandır bir otorite. AW-UE150 kameranın Reality Engine’e uyarlanmasıyla, küçük ve orta ölçekli TV istasyonları ile diğer büyük oyuncular için en son sanal prodüksiyon teknolojisinden yararlanmanın yolu açıldı.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.