Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC PRO Connected CAM500 Serisi Kameralar Piyasada
JVC PRO Connected CAM500 Serisi Kameralar Piyasada
18.01.2020 10:57

JVC, Connected CAM500 serisi internet akışlı el kameralarını piyasaya sürdü. Temel GY-HC500 modeli, gelişmiş akış ve grafik yetenekli GY-HC550, spor antrenörlüğü ve yapımına yönelik GY-HC500SPC olmak üzere üç adet küçük boyutlu 4K kamera, görüntü işlemeyi ve IP performansını iyileştirmek için tasarlandı. Dahili akış ve bağlantı seçeneklerine sahip 500 serisi üniteler, düşük gecikme avantajını sunuyor. Illionis’teki televizyon, radyo ve gazete grubu Quincy Media, Stanford CT’deki XFLAmerican futbol ligi ve Irving’den televizyon ve medya şirketi Nexstar Media Group, yayın ve yapım yeteneklerini genişletmek için şimdiden Connected CAM500 serisi modellerden satın alan kuruluşlardan birkaçı.

GY-HC500, GY-HC550 ve GY-HC500SPC kameralar 4K çözünürlükte ve 50/60p kare hızlarıyla 10 bit ProRes 422 formatında SSD (solid state drive) medyasına kayıt yapabiliyorlar. Kameralar geniş çeşitlilikte iş akışlarını desteklemek için çok sayıda diğer 4K UHD ve HD dosya formatlarında da kayıt yapıyorlar. Yaratıcılıkta esneklik için kameralar HLG (hybrid log gamma) veya 10 bit J-Log modlarında HDR çekimleri de kaydedebiliyor, 120 fps ağır çekim HD kaydını destekliyorlar. Bu özellikler yüksek kaliteli görüntü kaydıyla kullanıcılara istedikleri yerden daha önce kaydedilmiş malzemeleri öne çıkarma ve gözden geçirme imkanı veriyor. 

Herhangi bir ProHD Bridge ürünüyle bağlandığında tüm 500 modelleri SMPTE 2022 önceden hata düzeltme (FEC), 500 milisaniyeden düşük gecikme, geri yönde görüntü ve IFB ile 20 Mbps hızlara kadar güvenilir 1080p internet akış performansı sağlıyorlar. Kullanıcılar JVC Connected CAM500 serisi kameraların internet akış yetenekleriyle Facebook ve YouTube’a canlı görüntü akışı yapabiliyor, içerik tüketen insanların eşiğini yükseltebiliyorlar. 

GY-HC550 ayrıca MPEG-2 ve MFX kayıt, dahili kablosuz LAN ile çift harici anten, bütünleşik GPS ve otomatik tekrar istekli (ARQ) Zixi hata düzeltme özelliklerine de sahip. Ayrıca JVC Connected CAM Studio çözümüne ARQ ile kesintisiz gönderim ve alım akışları için Secure Reliable Transport (SRT) güvenli sinyal taşıma tekniği de sunduğu için tesis içi yapım iş akışları için ideal. 

GY-HC550 ve GY-HC500SPC kameralarda bütünleşik WiFi var ve yayında görüntünün alt üçte birlik kısmına grafikler bindirebiliyor, harici bir karakter üreteci olmadan kaydedilen veya internete yayınlanan görüntü çıkışına tam ekran yazı ekleyebiliyor. Bunların yanı sıra GY-HC500SPC futbol, basketbol, beysbol, buz hokeyi ve diğer bazı sporlar için önceden kurulmuş grafikler de sunuyor. 

Tüm 500 serisi kameralarda 1 inç 4K CMOS sensor ve dahili ND filtreleri, manuel zoom, odak ve iris kontrol halkaları içeren bütünleşik 20x zoom lensi var. JVC Connected CAM500 serisi kameranın diğer özellikleri arasında menü dolaşımı için 4 inçlik yüksek çözünürlüklü LCD ekran, LCOS vizör, çift XLR girişi, 3G-SDI ve HDMI görüntü çıkışları, harici SSD kayıt için M.2 sürücü yuvası var. 

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.