Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DejaSoft DejaEdit ile Verimli Yapım İş Akışları
DejaSoft DejaEdit ile Verimli Yapım İş Akışları
23.06.2020 14:20

Anna Knochenhaueris, kataloğunda Euphoria ve Welcome to Sweden gibi etkileyici yapımlar taşıyan, Stockholm’de yaşayan saygın bir film yapım ve post prodüksiyon uzmanı. Yoğun VFX içeren uzun metrajlı filmlerde ve dizilerde başarılı bir kariyere sahip Knochenhaueris, DejaEdit’in her yapımda endüstri standardı olması gereken, çığır açan bir film aracı olduğunu söylüyor. Yapımını üstlendiği yeni “Alone in Space” (2018), “White Wall” (2020) ve “We Got This” (2020) dahil artık tüm filmlerinde DejaEdit kullanıyor. 

Medya dosyası senkronize edici DejaEdit, kurgu uzmanlarına ve operatörlere birden fazla uzak Avid kurgu platformu arasında çok verimli işbirliği yapma imkanı sunuyor: Anna da bunu doğruluyor: “Tüm yapımlarımda DejaEdit kullanıyorum, çünkü tek bir bağlantılı sistemde yarattığımız ve aldığımız tüm medya dosyalarının ve program çizelgelerinin diğer bağlantılı sistemlerin yerel veya ağ belleğiyle paylaşılmalarını ve kopyalanmalarını garantiliyor. Hepsinden önemlisi, bütün bunlar arka planda çok hızlı, güvenli ve otomatik olarak gerçekleşmesi.

DejaEdit ile yapılacak uygulamalar arasında tek bir proje üzerinde çalışmak için birden fazla uzak kurgu uzmanıyla bağlantı kurma; konum tabanlı kurgu uzmanları, dijital görüntü teknisyeni (DIT), VFX firmaları arasında dosya alışverişlerini hızlandırm; projelere her yerden ve her zaman erişim sağlarken bir internet bağlantısı kullanılarak gereken tüm medya dosyalarının dayanıklı ve güncel bir yerel kopyasını bulundurma gibi çalışmalar var.

Yapımlarda Anna’nın çoğu zamanı VFX firmalarıyla, kurgu uzmanlarıyla ve AE ile etkin haberleşmekle geçiyor: “VFX firmasının DejaEdit kullanmasının haberleşmeyi çok iyileştirdiğini ve genel olarak herşeyi kolaylaştırdığını gördüm.

DejaEdit etkili oldu ve gelecekteki projelere yaklaşma şeklimi değiştirdi. DejaEdit artık benim yeni normalim. Bu yeni yapımlarda DejaEdit kullanmanın birçok yönden bir avantaj olduğu açıkça belli oldu. DIT ile AE’nin çekimler sırasında uzaktan işbirliği yapabilmeleri ve kurgu uzmanlarının bir sahne çekildikten sonra hızla kurgu yapabilmeleri, DejaEdit’in verimliliği sayesinde oluyor ve başarılı bir ürün ortaya koymayı sağlıyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.