Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Allen & Heath SQ-6 İkilisi Konserde
Allen & Heath SQ-6 İkilisi Konserde
21.10.2020 12:14

En son politik Southern adlı iddialı albümleriyle çıkış yapan, Billboard Top 10 Spotify listesine giren Gasoline Lollipops grubu, Morrison, Colorado Red Rocks Amfitiyatrosunda konser verdi. Canlı ses ve sahne şirketi Rockfan Productions, hızlı bir kurulum ve çok kısa yapım planı ile görevlendirildi. Dünya çapında zengin renkli tortul katmanlı kayaları ve doğal akustiğiyle bilinen Red Rocks bu kez de hayal kırıklığına uğratmadı ve hem izleyici alanında hem de monitörlerden sosyal mesafeli dinleyicilere yüksek çözünürlüklü Allen & Heath SQ-6 sonik gücünü yaşattı.

Rockfan Productions Sistem Ses Teknisyeni Lee Putnam açıkladı: “Bu gösteri bir dizi zorlu gereksinim getirdi, ama sonunda bir cazibeyi de beraberinde getirdi. Çok sınırlı izleyici kapasitesine ve katı sosyal mesafe kurallarına rağmen, Red Rocks’ta yapım işine geri dönmenin heyecanını yaşadım. Bir günde iki konser yaptık ve kurulum ile diğer konsere hazırlık, SLink ile birbirine bağlı SQ çifti ile çocuk oyuncağıydı.

İki adet Allen & Heath SQ-6 konsola SLink kartlar takıldı ve bir GX4816 48 giriş/16 çıkışlı portatif GX genişletici (expander) miks işlerini kolaylıkla yürüttü. Dahili SQ SLink portu ile aynı işlevlere sahip opsiyonel ikinci bir SLink kartı, 128’er adet daha 96KHz dijital ses girişine ve 128 çıkışına bağlantıya imkan vererek, bölünmüş ekranları ve/veya yayın sinyallerini izlemek amacıyla dijital izleyici alanı (FOH) için sistemin kapsamını ve potansiyelini genişletiyor.

Putnam ekledi: “Gasoline Lollipops’a Bonnie ve Taylor Sims [Everybody Loves An Outlaw] katıldı ve sahne üzerinde müzisyenlerin düzeni set boyunca çok değişti ve ilginç oldu. SQ konsolu gereken her türlü kanal düzeniyle yapılandırmak, çok yardımcı ve güçlü bir araç sunuyor. Kanallarınızı veya mikslerinizi istediğiniz gibi sürükleyip bırakabiliyorsunuz. Donanım açısından bakınca SQ kısa sürede hızlı kurulum avantajıyla rakipsiz. SLink’in esnekliği FOH ile monitörler arasında kolay haberleşmeye imkan veriyor. Her iki konsol da kameramanlar için 96KHz’de USB’ye [SQ-Drive] kayıt yapıyor. Ve sesler elbette harikaydı.

Allen & Heath ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.