Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel MediorNet Yönlendirici Slovakya’da
Riedel MediorNet Yönlendirici Slovakya’da
22.07.2017 15:53

Broadcast Solutions GmbH, Slovakya’daki televizyon ağı Televizia Markiza’nın Alphaline A12 adlı yeni HD dış yayın (OB) aracına Riedel MediorNet gerçek zamanlı medya ağı ve yönlendirme sistemini kurdu. Riedel Artist dijital matris interkom çözümüyle birlikte çalışan MediorNet, Televizia Markiza’nın canlı spor ve eğlence yayınları için dağıtık ve yedekli bir haberleşme ve sinyal yönlendirme omurgası sağlıyor.

Broadcast Solutions Sorumlu Teknik Başkanı Rainer Kampe şunları söyledi: “MediorNet’in dağıtık yönlendirme yaklaşımı canlı yayın için mükemmel. Sadece sistemin çökmesine yol açabilecek tekil hata noktalarını (single points of failure) azaltmakla kalmayıp, fiziksel giriş/çıkışları gereken yerlere koyup bakır iletken miktarını azaltarak daha sade ve verimli bir tasarım getiriyor. Alphaline A12 bizim MediorNet donanımlı ilk OB aracımız, ve Televizia Markiza’nın talep ettiği hatasız haberleşme yeteneklerini sağlamak için doğru seçim yaptığımıza eminiz.

Alphaline A12 Televiza Markiza’nın popüler Let’s Dance realite şovu gibi 14 ve daha fazla kamera kullanılan yapımlarını destekliyor ve ağın stüdyo programları için kritik yedekleme sağlıyor. Broadcast Solutions aracın MediorNet ağının tasarım ve kurulumunda Slovakyalı sistem bütünleştirici Elektronika firması ile birlikte çalıştı. Bir MetroN çekirdek yönlendirici, 16 MicroN yüksek yoğunluklu medya dağıtım ağ aygıtı ve dört MediorNet Compact sahne kutusu donanımı kuruldu. 14 tuş panelli bir Artist 128 interkom sistemi, esnek yüksek kaliteli haberleşme sağlıyor.

Televizia Markiza Genel Müdürü Mattias Settele yorum yaptı: “Alphaline A12 yapım kapasitemizdeki kayıp halka idi ve şimdi tüm canlı programları Full HD çekmemize imkan veriyor. MediorNet ve Artist gibi üstün teknolojili sistemlerle donatılan yeni van aracı, Pazar payımızı korumamız ve yeni izleyicileri cezp etmemiz için devam eden hedefimizin kritik bir unsuru. Riedel çözümleri en yoğun canlı yapımlarımız için bile yüksek kaliteli çıkış ve güvenilirliği mükemmel şekilde bir araya getiriyor.

Televizia markiza Teknik Yönetmeni Zdenko Rysavy: “Mümkün olan en evrensel OB van aracı için en iyi çözümleri almaya karar verdik, ve Alphaline A12 bizim ilk MediorNet OB kurulumumuz oldu. Televizia Markiza şu anda Slovakya ve Avrupa OB piyasalarında büyümeye mükemmel bir şekilde hazırlıklı.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.