Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dünyanın En Küçük H.265 Kodlayıcısı Zao-S SMPTE’de Tanıtıldı
Dünyanın En Küçük H.265 Kodlayıcısı Zao-S SMPTE’de Tanıtıldı
28.07.2017 11:30

3G ve 4G cep telefonu ağları üzerinden H.265 kullanarak mobil görüntü toplama çözümleri üreten Soliton Systems, Sidney’de gerçekleştirilen SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) Sinema ve Televizyon Mühendisleri Derneği fuarında Smart-Telecaster Zao-S’yi tanıttı.

Soliton Systems doğrudan kameradan canlı görüntü akışı için mobil görüntü toplama sistemleri konusunda uzman. Canlı görüntüler internet üzerinde dünyanın ger yerine akıtılabiliyor. Minyatür aygıt Zao-S kameradan H.265 HEVC kodlama yaparak birden fazla “bonded” 3G/4G telefon taşıyıcısı üzerinden görüntü akışı gerçekleştiriyor. İkiye katlanmış bir iPhone kadar olan Zao-S, piyasadaki en hafif H.265 mobil kodlayıcı. Küçük boyutu ve hafifliği sayesinde bir muhabirin kemerine takılabiliyor, bir yarış bisikleti veya otomobiline gizlenebiliyor, güvenlik kameralarına yerleştirilerek dünyanın her yerine canlı HD akışı yapabiliyor.

HEVC olarak da bilinen H.265’in H.264’e göre avantajları çok. H.265 %40 ila %50 daha verimli sıkıştırma sağlıyor. Bu verimlilik sayesinde kaliteli görüntüler ağ üzerinde geleneksel bit hızının yarısıyla dağıtılabiliyor. Böylece özellikle cep telefonu ağları üzerinde daha fazla güvenilirlik elde ediliyor. Gecikme de kısalıyor.

Soliton ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i  arayabilirsiniz.