Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Harmonic Karantina Boyunca EyeQ Teknolojisine Ücretsiz Erişim Sunuyor
Harmonic Karantina Boyunca EyeQ Teknolojisine Ücretsiz Erişim Sunuyor
21.05.2020 14:35

Yaşadığımız küresel virüs krizi ağ trafiğinin hızla artmasına neden oldu ve bunun sonucunda dünya çapında geniş bantlı ağlar üzerinde zorlanmaya neden oldu. Bu artışı ve daha önce benzeri görülmemiş bu zamanlarda birçok müşterisini desteklemek, yaşanan ağ zorlanmalarını hafifletmek için Harmonic 90 gün boyunca EyeQ içerik tanıyan kodlama (CAE) teknolojisini ücretsiz olarak sunuyor. 

Harmonic’in EyeQ teknolojisi geniş bantlı ağlar üzerindeki akış sıkışıklığını kaliteyi etkilemeden %50’ye kadar azaltmak için yapay zekadan yararlanıyor. Şu anki trafik artışıyla başa çıkmak için çok etkin bir araç olarak hizmet veriyor ve günümüzde kullanılan çözünürlük ve bit hızını düşürme gibi yöntemlerin bir adım önüne geçiyor. EyeQ CAE bir yazılım lisansıyla tüm Harmonic medya işlemcileri ve VOS 360 canlı görüntü akış platformu üzerinde kullanılabiliyor. 

Video Ürünleri Birinci Başkan Yardımcısı Shahar Bar şunları söyledi: “Neredeyse tüm dünyada geçerli karantina nedeniyle internette yüksek kaliteli görüntü akış (streaming) hizmetlerine olan talepte patlama yaşandı ve geniş bantlı ağlar üzerinde yoğun zorlanmalara yol açtı. EyeQ teknolojimiz yüksek kaliteli görüntü için bant genişliği tüketimini büyük oranda azaltıyor, yerel ve ulusal geniş bantlı ağlar üzerindeki gerilimi hafifletiyor. Beklenen karantina süresince ücretsiz lisanslar sunan Harmonic, hem medya şirketlerine hem de geniş bantlı ağlara yardımcı olan, etkin bir araç sağlıyor.

Harmonic en son görüntü akış yeniliklerini öne çıkardığı Live Connection adını verdiği 30 günlük sanal vitrinde EyeQ CAE teknolojisini vurguluyor. Online etkileşimli seri, internet akış ve klasik yayın hizmetlerinde yükselen tüketici taleplerini karşılamak için daha fazla dinamizm, esneklik, verimlilik ve süreklilik sağlayan bulut tabanlı platformlarının ve yazılım çözümlerinin güçlü avantajlarına ışık tutacak. 

Harmonic Live Connection sanal vitrinine aşağıdaki adresten kayıt olunabiliyor: https://live.harmonicinc.com

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan ya da 0549 464 40 89 Whatsapp numarasından Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.