Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > StorageDNA LTO Bantlardan Yeni Teknolojilere Geçişi Kolaylaştırıyor
StorageDNA LTO Bantlardan Yeni Teknolojilere Geçişi Kolaylaştırıyor
24.12.2018 17:15

StorageDNA kullanıcılara içeriklerini eski LTO5 ve LTO-6 bantlardan ihtiyaçlarına göre sabit disk, bulut veya yeni kuşak LTO bant teknolojisine taşıma imkanı verecek akıllı geçiş paketleri sunabilmek için Studio Network Solutions (SNS), Backblaze ve Spectra Logic ile işbirliği yapıyor. StorageDNA’nın akıllı arşiv yazılımı temelinde geliştirilen paket yazılım/donanım çözümlerinde DNAevolution yazılımı ile birlikte ya bir Spectra Stack otomatik bant kütüphanesi; ya AI otomatik etiketleme ve ShareBrowser dosya ve varlık yöneticili SNS disk belleği; ya da büyük veri setlerinin hızlı kaydı için B2 Fireball içeren Backblaze B2 Cloud Storage oluyor. 

StorageDNA ve çözüm ortakları tarafından sunulan akıllı geçiş paketleri, kullanıcılara verileri LTO-5 ve LTO-6 arşivlerinden çekip erişimin sürekliliğini garantileyen bir kayıt ortamına koyma imkanı veriyor. AI tabanlı bilgi seçenekleri, güçlü üstveri toplama yetenekleri, hızlandırılmış taşıma mekanizmaları, kullanıcılara saklanmakta olan içerikleri daha iyi anlama, erişme ve yararlanma olanağı sunuyor. StorageDNA’nın yeni 4.8 sürümü çıkan DNAevolution akıllı arşiv yazılımı, medya iş akışları içerisinde klasörlerin IT merkezli yedeklenmelerini ve arşivlenmelerini, ve Avid ile Adobe projelerini yönetiyor. Yoğun üstveri bilgilerinin yanı sıra, v4.8 sürümü yeni verilerin zenginleştirilmiş taranması ve daha hızlı veri aktarımlarıyla akıllı geçiş yetenekleri sunuyor.SNS EVO paylaşımlı bellek sunucusu, post prodüksiyon ve yayın iş akışları için ihtiyaca göre yapılandırılabilen bellek grubu ile geniş kapsamlı bir iş akışı araç setini bir araya getiriyor. Her EVO sisteminde sınırsız medya varlık yönetimi, dosya otomasyon araçları, AI destekli varlık etiketleme, ve Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro X, DaVinci Resolve 15, Avid Media Composer ve diğer yaratıcı uygulamalarla zenginleştirilmiş bütünleşme sunuyor. EVO sayesinde kullanıcılar birden fazla bellek katını tek bir organize veritabanında birleştirip, doğrudan sunucudan 4K, 6K, 8K medyaları kurgulayabiliyorlar. Backblaze B2 Cloud Storage sınırsız bant yükleme imkanı veriyor ve tüm verilere en düşük indirme ücretleriyle web tarayıcı veya API, CLI yoluyla erişilebiliyor. B2 Cloud Storage’ın maliyeti Amazon S3’ün dörtte biri kadar. Ayrıca Backblaze’in sunduğu hızlı kayıt hizmeti B2 Firewall, dev veri setlerinin yeni teknolojiye geçişini kolaylaştırıyor. 

Spectra Logic’in kolay kurulum, genişleme ve yönetimi hedefleyerek tasarladığı Spectra Stack otomatik bant kütüphanesi kesintisiz hizmette kalabiliyor, 7 gün 24 saat çalışıyor ve üst üste yerleştirilebiliyor. 10 ila 560 arasında bant yuvalı ve 1 ila 42 bant sürücülü olarak ölçeklendirilebilen Spectra Stack kütüphanesiyle kullanıcılar 6.7 Petabayt’tan (sıkıştırmalı 16.7PB) fazla veri depolayabiliyorlar. StorageDNA, Spectra Logic ile işbirliği yaparak bir Spectra Stack 80 yuvalı, iki sürücülü, ölçeklendirilebilen LTO çözümü ile birlikte, v4.8 yazılımı kurulu DNAevolution’lu önceden yapılandırılmış bir sunucu sağlıyor. Spectra Logic ile birlikte geçiş süreci sırasında kullanım için ücretsiz ödünç LTO-6 sürücüleri sağlanabiliyor.

En Çok Okunanlar
Dergi