Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design'in Decklink Mini Recorder 4K Cihazı Quicklink Studio-In-A-Box (St500) ile Kullanıldı
Blackmagic Design'in Decklink Mini Recorder 4K Cihazı Quicklink Studio-In-A-Box (St500) ile Kullanıldı
06.02.2019 17:01

Blackmagic Design, dünyanın önde gelen yazılım ve donanım IP çözümleri sunan şirketlerinden biri olan Quicklink’in, Quicklink Studio-in-a-box (ST500) ile görüntü yakalamak üzere DeckLink Mini Recorder 4K’yı kullandığını açıkladı. Cihazın kullanımı, Quicklink’in hali hazırda kullandığı DeckLink Studio 4K, DeckLink Duo 2, DeckLink SDI 4K ve DeckLink Mini Recorder gibi Blackmagic Design ürünlerinin ödüllü Quicklink TX, ST100 ve Quicklink Mobile Encoder cihazlarıyla entegrasyonuna ilave edildi.

Quicklink; tekli ve kompakt, giriş düzeyi modellerden, yüksek kullanılabilirlik esnekliği sunan çoklu bağlantılı komplike sistemlere (Quad call systems) kadar, yayıncıların gereksinimlerine uygun çeşitli donanım çözümleri sunuyor. Canlı ve kurgulanmış video için, yazılım ve donanım IP çözümleri sunan; dünyanın lider şirketlerinden Quicklink’in ilkelerinin özünde, yenilikçilik ve kalite yatmaktadır. Quicklink’in yayıncıları ve müşterileri; yüksek kaliteli, canlı içerik katkıları ve yayınlar için, güvenebilecekleri çözümlere ihtiyaç duyuyorlar.

Blackmagic DeckLink Mini Recorder 4K; ST500 ile birlikte görüntü yakalamak için kullanılıyor. ST500, dahili bir Panasonic AW-HE38 kamera ve sağlam bir alüminyum yuva içinde ışıklandırma özelliği içerir. Bir Chrome tarayıcı üzerinden, en yüksek kalitede yayın içeriğinin temin edildiğinden emin olmak için; kamera, ışıklandırma ve ses, kontrol edilebilir. ST500 ayrıca, tüm Microsoft Skype TX destekli sistemlerle de uyumludur. Böylelikle, kullanıcılar herhangi bir yayıncıya, stüdyo kalitesinde bağlanabilir. ST500 ile DeckLink Mini Recorder 4K kombinasyonuyla, kullanıcılar tek buton tıklama özelliği olan kompakt bir üniteden canlı yayına geçiş sağlayabilirler ve aynı zamanda, bulut (cloud) depolama veya kurum içi bir sisteme de merkezi kayıt ve yükleme yapma seçeneğine de sahipler.

DeckLink Mini Recorder 4K; mobil canlı görüntü yakalama ortamları, yayın araçları ve daha nicesine entegrasyon için mükemmeldir ve kullanıcıların yayın kalitesinde videoyu, SDI ve HDMI kaynaklarından doğrudan yakalamalarına olanak sağlar. Bu özelliği Quicklink’e; 6G SDI özelliği ve 2160p30’a kadar tüm formatların kaydedilmesini mümkün kılan en son HDMI 2.0a bağlantılara sahip düşük profilli, dört yollu 2. nesil PCI Express görüntü yakalama kartı sunar. Bunlara ek olarak; yayın kalitesinde 10 bit YUV ve 12 bit RGB videoyu destekleyen yüksek kaliteli bağlantıların yanı sıra, en son Rec. 2020 renk ve yüksek dinamik aralık (HDR) formatları ve HDR metadata için destek özelliğine de sahiptir.

Quicklink; DeckLink Mini Recorder 4K ile ST500 gibi, özel oynatım ve kayıt çözümlerini; Mac OS, Windows ve Linux için olan Blackmagic Desktop Video SDK’yı kullanarak geliştirebilmiştir.

Blackmagic’in SDK’sı, hem ST500 için hem de diğer ürünlerimizle, kullanımı kolay olan bir çözümdü. SDK ile ürün geliştirirken, yaratıcı olabilmemiz için yüksek oranda esnekliğe sahibiz. DeckLink Mini Recorder 4K’nın düşük maliyeti ve kompakt boyutu sayesinde, canlı ve kayıtlı yayın için etkili bir ürün geliştirebildik.

DeckLink Mini Recorder 4K’nın, Quicklink tarafından kullanıldığını görmek son derece heyecan verici. Bu ürünü geliştirdiğimizde, onunla, yayıncılığı kökten değiştiren çözümlerin oluşturulduğunu görmeyi umuyorduk,” dedi Blackmagic Design, Amerika Kıtası Başkanı Dan May. 

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.