Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > L-Acoustics K1 ve K2 Ünlü Bird's Nest Stadyumunda
L-Acoustics K1 ve K2 Ünlü Bird's Nest Stadyumunda
06.02.2019 18:20

Zhang Jie ya da Jason Zhang, Çin’de bir müzik fenomeni. 2004 yılında televizyonda My Show adlı yetenek yarışmasını başlattı ve o zamandan bu yana 12 stüdyo albümü çıkardı. En son Future Live turnesi tüm ülkede stadyumları doldurdu, mimarisi nedeniyle Kuş Yuvası olarak da tabir edilen, Pekin Olimpiyatlarında dünyaca ünlenen pekin Ulusal Stadyumu’ndaki (Bird’s Nest) 80.000 hayranın izlediği, biletleri çıktıktan 2.5 dakika sonra tükenen gösteri, Tencent ile internetten canlı yayında yüz milyondan fazla kişi tarafından izlenerek yeni rekorlar kırdı.

Tiyatral bir başyapıt olan Future Live, müzik ve dansın insan unsurları bakımından çok beğenildi. Büyük bir L-Acoustics K Series PA sistemi, dev bir “buzlu” LED ekran, gelişmiş mekanik sahneleme ve aydınlatma efektleriyle “geniş kapsamlı bir yeni teknolojiler gösterisi” olarak nitelendirildi.

Zhang Jing Future Live turnesinin Monitör Mühendisi idi ve Kuş Yuvası Stadyumu’ndaki akşamı hayal bile edilemeyecek bir başarı olarak nitelendiriyor: “Akıllara durgunluk vericiydi. Zhang sıra dışı aydınlatma ve etkileyici ses sistemiyle sahnede en iyi performansı sergilerken, L-Acoustics sistemi kusursuz ses sağladı. On binlerce izleyicinin önünde, bu denli büyük ölçekli bir yapım için hiç de kolay olmayan yayın, kurssuz geçti.

Benzersiz ve dikkat çekici mimarisiyle bilinen pekin Ulusal Stadyumu, dev bir beton iç yapıya ve 45.000 tonluk çelik kafes çatıya sahip. İç akustik bölme dahil bile 330m x 220m boyutlu mekanın dev yapısı nedeniyle ekip için ana konu hep yayın ve kontrol oldu.

Geniş bir L-Acoustics K Series kurulumlu çözümde iki yüzden fazla hoparlör kullanıldı. Ana PA sistemi üç Kara modüler kabinli 12 adet stereo K1 askı, 12 stereo bas hoparlörü askı, sekiz SB28 bas hoparlörü LR grubu, üç Kara kabinli sekiz hoparlör grubu ve dağıtık ön dolgu hoparlörlerinden oluşuyordu. Sekiz K1 ve üç K2’den oluşan iki adet outfill askılı hoparlör grubu, tekerlekli platformlar üzerinde dörder K2’li beş adet hoparlör yığını, altışar K1 ve üçer K2 içeren iki, adet tavana montajlı hoparlör grubu, sekiz K2’den oluşan altı adet tavana montajlı hoparlör grubu da kuruldu. 

Zhang Jing sözlerine devam etti: “Sistemden kesinlikle en iyi şekilde yararlandık. Hoparlörlerin yapabildikleri kadar orijinaline sadık ses elde edebilmemiz, izleyiciler için dinleme keyfini maksimuma çıkarmamıza imkan verdi.

L-Acoustics iyi tasarlanmış bir çözüm ve kusursuz kurulum ile bize mükemmel kalitede ses veriyor ve bu kadar büyük bir mekanda bile izleyiciler için mükemmel bir atmosfer yaratıyor.

L-Acoustics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 ve 0212 227 68 00  numaralı telefondan ASF Ses Işık ve Görüntü Sistemleri AŞ’yi arayabilirsiniz.