Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel MediorNet ve Artist Danimarka’da Van Aracında
Riedel MediorNet ve Artist Danimarka’da Van Aracında
15.06.2019 13:51

Danimarkalı yapım firması Fjord Film yeni OB van aracı için Riedel Communications’ın MediorNet gerçek zamanlı sinyal taşıma, işleme, yönlendirme teknolojisini ve Artist dijital matris interkomunu seçti. Birlikte uyumlu çalışan MediorNet ve Artist, van aracı için sinyal dağıtımı ve haberleşmenin beynini oluşturuyor.

Fjord Film van aracını Riedel’in çözüm ortağı ve yayın uzmanı JAKX firmasının sağladığı ek uzmanlıkla tasarlayıp yapılandırdı. Araç ilk olarak X Factor’ün son sezonunun ilk canlı gösterimi için kullanıldı. Ünite şu anda geçici bir kasada olup, yapılandırma tamamlandığında çift taraftan açılan bir römork biçimini alacak. 16 adet kamerayı destekleyen yeni van aracı, Fjord Film’in ikinci en büyük OB aracının iki katından fazla kapasite sunuyor.

Fjord Film CEO’su Jesper Fjord şunları söyledi: “On iki yıl önce OB dünyasına küçük bir van ve Riedel Artist S 32 ile giriş yaptık. O zamandan beri Artist ekosistemi kullanıyoruz ve şimdi de beşinci OB tırımıza MediorNet ve Artist tabanlı, geniş kapsamlı bir Riedel çözümü kurabilmekten mutluyuz. Bu merkezi olmayan, dağıtık sistemler bize geleneksel merkezi çözümlerle ulaşılamayacak düzeyde esneklik sunuyor.”

Riedel MediorNet sistemlerinin kurulduğu yeni araçta Standard, MultiViewer ve Processing App uygulamalarını çalıştıran 13 MicroN yüksek yoğunluklu medya dağıtım aygıtı ve bir MetroN çekirdek yönlendirici içeriyor. Tamamen yeni Processing App, RGB ve YCbCr renk alanlarında renk düzeltme, yukarı/aşağı/karşılıklı çevrim ve çoklu görüntüleyiciler sağlıyor. Tüm bu yetenekler yapıları gereği MediorNet Compact Pro sahne donanımları ile uyumlu. MediorNet interkom için MADI üzerinden Artist ile haberleşerek Artist panelleri için esnek ve tekrarlanabilir altyapı oluşturulmasına imkan veriyor. Tüm MediorNet bileşenleri Fjord Film’in üçüncü firma görüntü anahtarlama ve ses konsollarıyla kusursuz çalışıyor.

Fjord Film Tüm sinyal ekosistemini tek bir satıcıdan bütünleşik ve ölçeklendirilebilir ekosistem üzerine kurmasının önemli avantajlarını yaşıyor. Ember+ bağlantısı yoluyla MediorNet yazılımı aracın yayın denetim sistemiyle kesintisiz etkileşim yaratarak, birleşik denetim ve dinamik, kullanımı kolay bir sistem sunuyor. Ayrıca MediorNet’in dahili ses yönlendirme yetenekleri ayrı bir ses yönlendirici gereksinimini ortadan kaldırarak, van aracında yer tasarrufu ve maliyet düşüşü sağlıyor.

Fjord ekledi: “MediorNet uzun vadede bize maddi tasarruf sağlayacak, çünkü gerektiğinde genişletilebiliyor ve gömme, ayırma, kare belleği, görüntü geciktirme için ayrı ayrı cihazların yerini tek başına alıyor. MediorNet sayesinde daha önce rekabet edemediğimiz yeni bir piyasa segmentine erişmemizi sağlayan bir tur oluşturabildik.”

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71  numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.